Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod

4. 3. 2006
Call of duty:

Call of duty

Skvělá hra, která má mnohem silnější atmosféru než Medal of Honour. V této hře s vtělíte do role amerického, britského a ruského vojáka, každý bojuje na jiné frontě, takže Američan a Brit jsou v lepších podmínkách než chudák Ruský voják. Čeká na vás 26 misi, ve kterém se budete snažit osvobodit zotročenou Evropu, před fašistickým německém.

Počáteční rady

  • odhoďte své samopaly (Sten, Thompson..), ale radši si vemte německý MP40, shánění munice do spojeneckých zbrani není jednoduché.
  • zůstaňte se svými vojáky, jinak vás nepřítel snadno zabije
  • používejte vykouknutí z rohu často, jinak musíte SAVE/LOAD!

Názvy misi jsou podle automatického SAVEu.

Americké mise

1.Training

V této misi vás hra naučí základní prvky, které budete používat ve hře. Pro neznalé je to nutnost a zkušení si aspoň procvičí.

2. Pathfinder

  

Konečně pořádná mise, letadlo vás shodí za domem. Běžte směrem k domu, cestou potkáte němce, jak čurá u stromů, tak ho nechte dodělat svoji práci, pak ho zabte. Do domu se nedostanete, takže radši pokračujte dál, až se dostanete ke kámošovi, který to bohužel nepřežil, ale zbylá po něm batoh s rádiem, kousek odtud je bunkr s němci, tak to tam vyčistěte a běžte před bunkr, kde položte na příslušném místě (žlutě blikající místo) rádio, čímž přivoláte letadlo s parašutisti, spolu s nimi s dejte k stavení, které můžete vidět na obrázku (obr.2a), vyčistěte to tam od nájemníků (obr. 2b).

3. Burn ville

Od místa startu si posbírejte lékárničky, ty se vám budou hodit, spolu s vašimi bojovníky s dejte směrem k ohořelé vesničce, projdete přes pole s mrtvolami krav až k dřevěnému plotu, schovejte se, a pomocí nějaké přesné zbraně zabte kulometčíky, po uklidnění situace, se dejte k budově a chopte se kulometu a vraťte to němcům zpátky, pokračujte od budově k budově a likvidujte vše, až dojdete k místu s obrněným transportérem, tak se schovejte a opatrně zastřelte obsluhu kulometu. Vašim dalším úkolem je zničit 2 protiletadlové kulomety, stačí následovat vaše vojáky a oni vás tam zavedou. Stačí zabit obsluhu a pak na kulomet položit bombu.

4. Dawn ville

  

Němci zaútočili na vesnici, takže je nutné se připravit na boj, následujte velitele a schovejte se v domě (obr. 4a). Začne prudké bombardování, takže pokud vylezete ven, tak toho budete litovat, po chvílí přelezou němci zeď a začne boj tváří tvář, takže je zabte. Nepřítel bohužel použil i tank, takže běžte do kostela, kde je krabice s panzerfausty (obr. 4b ), ty použijte na přijíždějící tank. Po zničení tanku s vraťte zpátky do kostela, kde se chopte kulometu (obr. 4c). Až je dostatečně vybijete, tak opusťte kostel a běžte pomoc obráncům v severní části, tam to také vybijte, následně němcům přijede na pomoc tank, takže se vraťte opět do kostela pro pazerfausty (obr. 4b) a zničte tank. Následně musíte najít minometné hnízdo, takže následujte velitele, ten vás tam zavede. Až se dostanete na příslušném místě (obr. 4d), tak si seberte sniperku, která je poblíž zdi, s ni zabte minometčíky a obsluhu kulometu.

  

5. Car ride

Spolu s Sarge a Ederem pojedete na velitelství, cestou si prohlednete francouzský venkov, a pokud vás štvou němci, tak vykoukněte (defaultně F) z okna a zabte je.

  

Až dorazíte do místa, kde je německý konvoj (obr 5a), tak se připravte na boj, nepřítel vás bude pronásledovat ve dvou vozech, dále vám zatarasí cestu tank, takže musíte vystoupit a jít pěšky, ale kousek odtud je v garáží uložen německý Jeep (obr 5b), takže naskočte a jedem.

6. Brecourt

  

Po vyslechnutí rozkazu se dejte se svými vojáky na cestu. Až dorazíte do místa kde proběhne další porada (obr 6a), tak dejte odtud doleva, ale ne moc, jinak šlápnete na miny, pak dopředu k dělům, zabte obsluhu kulometu, o děla se postará vaši kámoši, pokračujte podél zákopu, dokud nenajdete další dělo, pak se vraťte za Moodym, pro výbušniny, pomocí nich je zničte, stále pokračujte dopředu. Až dorazíte do zámečku, tak tam bude poslední dělo (obr 6b), potom musíte zabít zbylé němce.

7.Chateau

  

Záchranná mise, vašim úkolem je zachránit dva důstojníky. Dejte se podél cesty nahoru k parkovišti, zabte to tam a pokračujte směrem k zámku a zadními dveřmi se dostanete dovnitř (obr 7a). Prvním úkolem je zničit tajnou rádiovou stanici, stačí následovat kompas, dostanete se do místnosti s krbem, zatáhněte za orel a otevře se vám tajná místnost, pomocí samopalu je zničte. Následujte Foleyho do sklepa, kde s Moodym odpálí dveře (obr 7b), za nimi je váš hledaný kapitán (obr 7c) , ale toho druhého již převezli.

8. Pow camp

Druhý kapitán je zde. Máte na tuto misi pouze 10 minut, takže se nezdržujte nikde, stačí jít za nosem, přes kuchyni, dvorek…. až ke kapitánovi, osvoboďte ho a spolu s vraťte stejnou cestou, která je bohužel plno němců, takže opět musíte probojovat k náklaďáku.

Britské mise

9. Pegasus night

  

Po přistáni následujte kapitána Price, vašim úkolem je zabit obsluhu kulometu v bunkru (obr 9a), pak spolu s vašimi lidmi se probijte až k mostu.

10. Pegasus day

  

Musíte odrazit útok od němců a ubránit most, po briefingu se dejte přes most, kde se schovejte za bednami s munici a léčivém (obr 10a- napravo od vojáka), proběhne tvrdý boj, ale po chvílí neudržíte se svými muži pozici, takže se stahujete zpátky na druhou stranu mostu, likvidujte nepřítele dokud nepřijdou posily. Nepřítel často nasazuje tanky, takže se chopte děla FLAK (obr 10b). Tanky přijíždějí z druhé strany mostu a ze severu. Po uplynutí času přijde posila.

11. Dam

Od místa startu se dejte směrem k přehradě, pak se probojujte až nahoru (obr 11a), kde zničte pomocí výbušniny protiletecké kulomety, u posledního kulometu se otočte a dejte se po schodech dolů. Přes několik místnosti a výtahu se dostanete na dně přehrady, kde jsou zbylé 2 kulomety, ty také zničte a stejnou cestou se dejte zpátky nahoru na přehradu, kde na vás čeká Price.

  

12. Truck ride

Spolu s Price a Waltersem zdrháte před němci, během cesty vám Walters bude podávat panzerfausty (obr 12a), kterými ničíte nepřátelské vozy, po chvílí však dojdou panzerfausty, takže nastupuje samopal.

13. Airfield

Projížďka v trucku končí u místa s protileteckým kulometem (obr 13a), nejdříve zabte chlápky nad vám, pak se chopte kulometu, pomocí nich zničte německé stíhačky a vojáky, po chvílí se objeví dopravní letadlo, nastupte do vozu.

14. Ship

  

Nejdříve se zbavíme přebytečné posádky (obr 14a). Kapitán Price se svoji plynulou němčinou obelstí stráže(obr 14b). Price vás zavede do zbrojovny a zabije stráže, rozezvučí se alarmy. Seberte bomby, Price vás bude krýt, musíte umístit 4 bomby, následujte kompas, až uložíte bomby, tak se vraťte k Pricovi, který je bohužel mrtvý. S zády plný němců se dejte zpět na loď, kde oznámíte Walterovi o smrti Price.

  

Ruská mise

15. Stalingrad

  

Jste na lodi, která se plave přes Volhu ke Stalingradu, nad vámi jsou německá letadla, poslechněte si kecy o tom, že kdo uteče z boje bude zastřelen (obr 15a). Na druhé straně břehu vojáci fasujou zbraně a munici, bohužel každý 3. voják má pušku (bez munice) a zbytek má munici, na vás zbyla munice, takže se držte za toho, kdo má pušku, pokud zhebne, tak je puška vaše a s munici dokonce můžete střílet! Tímto bych chtěl pozdravovat své kamarády Zdeňka Melkese a Jirku Krajíčka :o) Lehněte si na zem a pomalu se dostaňte na vrchol kopce k vojákovi (obr 15c), ten vám pomůže přežít, poslouchejte jeho rozkazy, nejdříve se musíte dostat k náklaďáku, pak k autu. Seržant vám řekne, že nejbezpečnější místo je budova, kde stojí Komisař a vraždí ti, kteří ustupují, sniperkou ho odstraní a spolu s nim se dostanete k budově.

16. Red square

  

Stále beze zbraně čekejte na rozkaz k útoku, pak vyražte a cestou sbírejte zbraně, schovejte se za sochou, která je vidět v dálce (obr 16a), odtud se dejte doleva a počkejte na zásah děla do budovy, vlezte dovnitř (obr 16b) a dostaňte se nahoru k oknu (obr 16c), ze země seberte sniperku a zabte z okna 4 německé důstojníky, po jejich zabití se dejte dolů, k zákopu a tunelu, dokud se nedostanete na nádraží.

17. Train station

Lineární mise, nelze se zde ztratit, držte se kompasu a dostanete se k Majorovi.

18. Sewer

Spolu s několika vojáky musíte projít kanálem pod nepřátelským územím, cestou na vás čeká tvrdý odpor. Opět nelze se ztratit.

19. Pavlov

  

Zkušený velitel Pavlov vás seznámí s misi (obr 19a). Spolu s nim se dostaňte k zákopu, připravte si sniperku, jeden voják vyrazí, aby odhalil pozice německých sniperu, ti se ukrývají v domě a budou se objevovat v okně a na balkóně, zabte je a spolu s Pavlovem zaútočte na nepřítele. Schovejte se před zdi budovy, pak likvidujte kulometnou obsluhu v oknech, po jejich likvidaci se dejte do budovy, musíte vyčistit všechna patra od němců, po jejich likvidaci, se dejte do 2. a 3. patra, kde jsou proti-tankové pušky, pomocí nich eliminujte tanky. Následně musíte přežít po určitou dobu docela tvrdých útoků od německé pěchoty, pokud jste vydrželi, pak přijde posila, která vás zachrání.

20. Factory

Se svými muži zaútočte na továrnu, probojujte se až na dvorek(20a), kde napravo jsou dveře, uvnitř zabte zbývající nepřátele.

21. Railyard

  

S několika vojáky běžte ven (obr 21a), odstřelte nepřátel, ti jsou schovaní napravo od dveří za bednami, pak se opatrně propližte dopředu, tam na vás čeká kulometné hnízdo, po likvidaci jste uvolnili prostor pro vaše vojáky. S nimi se probojujte až do rádiové místnosti (obr 21b), venku na vás čeká vaše skupina, takže s nimi zničte poslední odpor.

22. Tank drive country

Ovládání tanku je jednoduché, jeďte za svou kolonou až k potoku, na druhé straně jsou německé tanky, zničte je, pak se dejte opatrně pře malý mostík(obr 22a), za mostem na vás čeká další odpor, který hravě zvládnete.

23. Tank drive town

Ještě s jedním tankem máte projít městem, cestou na vás bude čekat vojáci s panzerfausty a lehké tanky. Až se probojujete k náměstí, tak musíte ještě zničit nepřátelský mobilní proti letecký kulomet.

Finální americké mise

24.Hurtgen

  

Po briefingu (obr 24a) následujte své muže, až se dostanete k silnici, pak se dejte na kopec (obr 24b), za nim na vás čeká bunkr s hledanými dokumenty. Jeden se nalézá na stole (obr 24c) a druhý je v místnosti s rádiem (obr 24d).

  

Finální britské mise

25. Rocket

  

Spolu s Walterem musíte zničit 2 protiletecké kulomety(obr 25a), stačí následovat Waltera a on vás tam zavede. Po jejich zničení následujte kompas, až k silnici, kde uvidíte konvoj se dvěma náklaďáky, pomocí další vojáku schovaní za kamením je zničte (obr 25b). S novou posilou se dejte dle kompasu do místa s raketami (obr 25c), zlikvidujte nejdříve bunkry. Bohužel nemáte dostatek výbušnin na zničení raket, takže je nutné napustit palivo, k vypuštění je nutné zajít do jednoho z bunkru a stisknou páku(obr 25d), pak se vraťte k raketám a odpalte je pomocí výbušnin, na konec se dejte se svoji skupinou k severnímu bunkru.

  

Finální ruské mise

26.Berlin

  

Spolu se vojáky se dejte podél cesty(obr 26a), vašim úkolem je vyčistit cestu pro vaše tanky, takže musíte zničit 2 děla(obr 26b) a jeden TYGR, děla jsou jednoduchý, ale TYGR, po vás bude kosit kulometem, musíte se k němu dostat opatrně a položit před nim bombu. Po zničení děl se dostanete před budovu říšského sněmu(obr 26c), je strašlivě opevněna, samé kulomety atd.., musíte počkat dokud nepřijedou vaše tanky a zlikvidují kulometný odpor.

Následně musíte jít se svými muži do budovy, kde proběhne poslední boj, musíte se dostat na střechu a zapíchnout tam vlajku.

Call of duty 2:

Popis hry:
Call of Duty je hrou, která se spolu s datadiskem United Offensive nesmazatelně zapsala do herní historie. Je to zkrátka titul, který přišel na herní trh v pravý čas a milióny hráčů po celém světě to dokázaly ocenit nejen v anketách o nejlepší FPS roku. První díl měl nepopsatelnou atmosféru a hlavně skvělou návykovou hratelnost, díky které jsme mu odpustili i výraznou linearitu a určitou přeskriptovanost. Nyní, po dvou letech, přichází netrpělivě vyhlížené pokračování a je jasné, že ve srovnání s tak úspěšným předchůdcem to rozhodně nemá jednoduché. Zda a čím dokáže tato dvojka splnit vaše očekávání, to už musíte vyzkoušet sami na vlastní kůži. *Arduška*

Autor: Arduška , ( Abeceda her )

Návod:

[Stáhnout RAR návod]      [Verze pro tisk]

Call of Duty 2

Úvod do hry.

Hru Call of Duty 2, která je pokračováním cenami ověnčeného titulu Call of Duty, pohání nový proprietární engine, přinášející úchvatnou grafiku, pokročilou technologii umělé inteligence, nejrealističtější týmové boje a zběsilou akci, v které se zúčastníte nových historických kampaní. Čekají na vás příběhy čtyř různých vojáků, kteří se musejí dostat z téměř beznadějných situací. Můžete buďto sledovat osudy těchto jednotlivců postupně a vžít se tak naplno do jejich rolí, nebo budete mít možnost procházet boji v časovém postupu tak, jak šly ve skutečnosti události po sobě. Tvůrci se také rozhodli zpracovat bojiště ve větším měřítku, díky čemuž je herní zážitek mnohem realističtější. Vaše družstvo bude plnit velké množství různých úkolů v rozsáhlých lokacích, přes které vede pokaždé několik různých cest. Samozřejmostí je možnost používání klasických bojových taktik, jako jsou různé obchvaty a další manévry. Velký důraz je kladen na nepozorovaný postup, využití zde najdou jak kouřové granáty, tak i například prach zvířený nad bojištěm. Na chování vojáků budou mít vliv i povětrnostní podmínky, což se projeví například při písečných bouřích v severní Africe nebo sněhových vánicích v Rusku. Změny najdete i v multiplayeru, jmenuji například nový chatovací systém, který umožňuje okamžité zadávání rozkazů vašim spolubojovníkům a tak umocňuje taktickou úroveň hry. Do hry propůjčili své hlasy někteří herci známí z filmu "Band of Brothers" - Bratrstvo Neohrožených. Jistě vás bude velice zajímat, kam vás autoři vyšlou tentokrát. Ruská část se opět točí kolem dobývání a obrany zasněženého a rozbombardovaného Stalingradu, což by mohlo svádět k podobnosti s minulým dílem. Není tomu tak, neboť tentokrát v ruské baště zažijete spíše komornější dobrodružství. Naprosto nejdůležitější v tomto případě totiž je, postupovat co nejrychleji kupředu, čímž vstupujete na neviditelné spínače, jejichž spuštěním ustává nápor německých vojáků v dané oblasti. Pokud se bláhově snažíte vystřílet neustále se rodící fašisty z jednoho místa, jste dříve či později odsouzeni k jistému zániku. Podobný styl je praktikován i dále, avšak vzhledem k otevřenějšími designu úrovní zde tento, jinak negativní prvek, není tak zřejmý. V druhé části hry, tedy ve hře za Američany, na vás čeká řada misí, jejichž počátkem je vylodění amerických vojsk v Normandii, nikoliv však na Omaha Beach, nýbrž o pár pláží dál, ovšem s podobně intenzivním dojmem. Následuje postup až do Německa, přičemž cestu si v jedné části urychlíte coby spolujezdec v pronásledovaném jeepu. Britský úsek si pod tvrdou rukou generála Montgomeryho odbudete na interesantních bojištích severní Afriky, kde je vaší největší snahou vykopat Rommelovy pouštní lišky z jejich nor. Stejně jako minule vás i v této hře čeká monumentální tanková bitva, kdy usednete do plně ovladatelného tanku a obratným manévrováním se budete snažit vyhnout všudypřítomným flakům a zároveň je spolu s nepřátelskými tanky i zničit. Dynamické střídání úkolů za chodu bylo vždycky doménou Call of Duty a pokračování v nastoleném trendu rázně pokračuje (obr.Úvod). V podstatě nikdy nekončíte splněním toho samého příkazu, jako jste začínali. Tradiční je likvidování tanků či skladišť pomocí přísavných výbušnin, obrana určeného území, nebo sniperské souboje. Narazíte ale i na úkoly zcela nové a originální, zajímavé například bude pomocí dalekohledu označovat místa ke zničení fašistických dělostřeleckých baterií, nebo svízelný postup přes rozsáhlou pouštní pláň, kdy bude nutné se krýt za mohutnými trupy tanků. Zkrátka a dobře, očekávají vás těžké bitvy na podkladu skutečných událostí ze třech bojišť II.světové války a i tentokráte nebudete moci projít pouze hrubou silou, či převahou, ale budete muset a to hodně často, používat logické myšlení, vhodnou taktiku a v neposlední řadě zapojit do hry vlastní mozkové závity. Hru lze hrát na několik stupňů obtížnosti, já zvolila stupeň „Voják“.

RUSKÁ KAMPAŇ.

A. - Zimní válka.

1. - Trénink rudoarmějců.

Vydejte se ke stolu, u kterého stojí komisař Letlevov a promluvte si s ním. Pošle vás do skladu pro pistoli a pušku, otočte se tedy a jděte zpět, na konci odbočte doprava, vstupte do místnosti vlevo a ze stolku seberte pistoli a pušku. Vraťte se zpět ke komisaři, dostanete od něj úkol sestřelit vpravo dva žlutě blikající medvídky. Jakmile je sestřelíte, obraťte se na komisaře, teď dostanete úkol z pušky sestřelit talíře, vojenské helmy a flašky. Poté co je sestřelíte a zvládnete tento úkol, znovu se obraťte na komisaře, uloží vám, abyste žlutě blikající figurínu skolili pažbou. Jděte tedy k ní a stiskněte klávesu SHIFT, tak ji povalíte. Obraťte se na komisaře, ten vám vysvětlí, proč nyní budete házet na cíle místo skutečných granátů brambory, jděte tedy doleva, naberte brambory, zaměřte postupně pušku na tři žlutě blikající okna a klávesou G, nebo prostředním tlačítkem myši zasáhněte cíle. Jakmile tento úkol splníte, přiběhne ke komisaři voják a oznámí mu, že zajali jednoho nácka, jděte tedy za komisařem, dozvíte se, že fašouni útočí. Vaši kamarádi si rozeberou zbraně a vyběhnou ven, utíkejte tudíž za nimi, přeskočte nízkou zídku (mezerník), podlezte nízkým otvorem (C), proběhněte zákopem, chvíli se plazte (CTRL), tak se dostanete do zbrojnice, kde si vyměňte pistoli za samopal, seberte kouřové a bojové granáty, poté vylezte nahoru po žebříku. Vpravo od vojáka hoďte přes díru ve zdi dolů kouřový granát (4), počkejte až se vlevo vytvoří kouřová clona a zmíněný voják usoudí, že zleva střílející fašistický obrněný transportér ztratil výhled, utíkejte vpřed za vyběhnuvšími kamarády, likvidujte další fašisty před vámi, proběhněte protějším otvorem. Přes další fašisty si prostřílejte cestu až k drátěnému zátarasu, jakmile se nácků zbavíte, vraťte se zpět a opět následujte kamarády, pobíjejte nově se objevující fašouny, udělejte čistku na dvoře a na pření blatník transportéru, označený žlutě, položte nálož a rychle si odstupte, neboť tato po chvíli vybuchne a zničí transportér, tak ať nezařvete s ním. Počkejte si na slova uznání od komisaře Letlevova, poté automaticky vstoupíte do další části.

2. - Demolice.

Nyní se musíte dostat k fašistické obrané linii na ulici Sochnajeva. Vyběhněte před vámi doleva, dejte se vpravo, odbočte doleva do haly, vyčistěte ji od hakošů a vyběhněte ven. Dorazí vám nové posily, ale nepřátelé se stáhnou do protějšího domu. Přes okna se zbavte všech fašounů v místnostech před vámi, skrčte se za zdí a pokračujte dále v likvidaci Němců. Následujte kamarády, z okna si dalekohledem prohlédněte útočící německé tanky (B), pokračujte po schodech dolů a odtam vběhněte do zákopů. Plazte se zákopem dopředu (CTRL), nad vámi přejedou přes zákop fašistické tanky, zachovejte klid, nechejte je přejet, pak pokračujte na konec zákopu a vběhněte do budovy. Vyběhněte nahoru a nyní musíte společně s kamarády čelit útoku nácků a odrazit ho. Odbočte do místnosti vlevo, seberte sniperku, stoupněte si k jednomu z oken, pravým tlačítkem myši zapněte na sniperce dalekohled a přes zaměřovač likvidujte nácky, pro lepší zaměření zadržte dech (SHIFT) (obr.1). Jakmile společnými silami odrazíte nápor nepřátel, pokračujte dopředu, dobře se kryjte a za neustálé likvidace fašistů se probíjejte vpřed. Schovávejte se za nízkými zídkami, tak projdete přes otevřené prostranství, postupujte stále dopředu k teď už ustupujícím fašistům. Dobré je použít pro postup vpřed i zákop nalevo od vás, tak mnohým náckům doslova vpadnete do zad. Tak si pomalu ale jistě prostřílejte cestu až do protější budovy, to už vám přicházejí na pomoc další posily, rychle skolte nácky v oknech, vběhněte do vchodu a pobijte nepřátelské vojáky. Pokračujte doprava a vyčistěte postupně všechny místnosti od nacistů, tak se vrátíte zpět ke vchodu, kterým jste sem před chvílí přišli. Vlevo vyběhněte po schodech nahoru ke dveřím, tam za vámi přiběhne staršina Leonov, řekne vám, že za dveřmi se zabarikádovaly poslední zbytky fašounů a bude nutno vyhodit budovu do povětří. Leonov vás pošle dolů za technikem, seběhněte tedy po schodech zpět dolů, najděte technika a ten vám předá nálože. Tyto je zapotřebí uložit na žlutě uložená místa v místnostech, které jste před chvílí zbavily nacistů, vezměte to tedy přes místnosti zprava a na zmíněná místa uložte nálože (F). Poté i s kamarády vyběhněte ven na volné prostranství co nejdále, tam se můžete otočit a sledovat, jak se celá budova poroučí k zemi. Tím jste tady skončili, zároveň se vám otevřela i první britská mise, no tu zatím ignorujte a pokračujte dál v ruském tažení.

B. - Ani o krok zpátky!

1. - Oprava drátů.

Nyní tedy se budete muset vydat opravit na několika místech poškozený telefonní kabel, který vás spojuje s velitelstvím. Pokračujte tudíž ulicí dopředu, zprava vás napadnou nepřátelé, které samozřejmě zlikvidujte, poté pokračujte dopředu kolem telefonního kabelu, jakmile vejdete do protějšího vchodu, opravte poškozený kabel (F). Utíkejte dopředu, proběhněte vchodem a odbočte mírně dopředu do další uličky. Na jejím konci zlikvidujte dva kulometčíky, vraťte se a vstupte do vchodu vpravo, známým způsobem opravte další část poškozeného kabelu, pokračujte dál. Likvidujte nácky, následujte kamarády kousek zpět, odbočte doleva, opravte další kousek poškozeného kabelu, zahněte doprava do místnosti, plné fašistů. Postřílejte je a na konci místnosti vyjděte ven, zlikvidujte další nácky před vámi, vydejte se nahoru po schodech vpravo, opravte další část kabelu, pak pokračujte po schodech nahoru do horní místnosti, kde nejdříve sprovoďte ze světa několik fašounů a nato opravte kus poškozeného kabelu. Z opuštěného fašistického kulometu postřílejte nacisty, přibíhající ulicí pod vámi, pak odstupte a prostřílejte si cestu dozadu, kde přejděte po prknech na druhou stranu, proskočte oknem a zleva vyčistěte všechny místnosti od nepřátel. Z poslední místnosti seběhněte dolů po schodech, prostřílejte si cestu přes několik dalších místností, na konci seběhněte dolů po schodech, kde pod nimi opravte poslední část poškozeného kabelu. Pokračujte kolem kabelu vpřed, na konci chodby vlevo v kóji je polní telefon, z kterého se spojte s velitelstvím. Po telefonu se dozvíte, že musíte vyřadit z boje fašistické tanky. Vlevo od telefonu seberte přísavné nálože, vyjděte z kóje a pokračujte doleva, vyběhněte po schodech nahoru, likvidujte fašouny, přes zbořeniště si prostřílejte cestu až k německému kulometu, který můžete opět použít k likvidaci nepřátel. Jděte dál, proskočte dírou v podlaze o patro níž, zde použijte další německý kulomet na likvidaci hakošů dole pod vámi kolem německého tanku (obr.2). Proskočte oknem dolů k tanku, pozor na jeho kulomet, přistupte k němu zezadu a položte na označené místo nálož, odstupte dozadu. Jakmile tank vybuchne, pronásledujte další tank před vámi, postupujte za ním vpřed přes rozvaliny vpravo za neustálé likvidaci nácků, tak tanku vpadnete do zad a přiložte na něj další nálož, opět odstupte kus dozadu. Po výbuchu utíkejte za kamarády, kteří vás dovedou ke třetímu tanku, je vpravo za rohem. Vraťte se, uličkami ho obejděte zezadu, položte na označené místo na něm nálož, nezapomeňte odstoupit kus dozadu do bezpečí a po zničení tanku jen utíkejte uličkou vpřed za vašimi kamarády.

2. - Potrubí.

Nyní na vás čeká úkol spojit se s vaší druhou jednotkou, která se nachází u nádraží. Popojděte dopředu a vpravo od desátníka Leonova vlezte skrčeni do potrubí. Tam opatrně postupujte vpřed za svými kamarády, trhlinami v potrubí můžete dole pod vámi likvidovat nic netušící hakoše. Potrubím pokračujte opatrně dopředu, odbočte doprava, poté doleva, o kousek dál pozor na vhozený granát, dojděte na konec potrubí, kde si seskočte na kovovou rampu. Seběhněte dolů po železných schodech do haly, tam se už setkáte s vašimi kamarády. Pokračujte halou až na její druhý konec, kde vyběhněte východem ven, skrčte se a proběhněte až na samý konec zákopů. Prostřílejte si cestu doleva k budově, vstupte dovnitř, likvidujte fašouny, tak se dostanete až k dalším schodům, po kterých vyběhněte až nahoru, kde zlikvidujte poslední zbytky nacistů, opět můžete použít opuštěné kulomety nácků a likvidovat z nich fašouny dole pod vámi. Prošmejděte místnost a vraťte se po schodech dolů, odbočte doleva, dobře se kryjte, opatrně obejděte zprava tank, pobijte nácky a na tank přiložte přísavnou nálož, rychle si odstupte. Po výbuchu, který zničí tank, pokračujte halou na konec, kde odbočte doleva. Naproti postřílejte obsluhu nepřátelského kulometného hnízda, vraťte se na druhou stranu, dobře se kryjte, postupujte vpřed a zlikvidujte obsluhu druhého kulometného hnízda s nacisty. Jakmile budete mít dole čisto a bezpečno, vstupte za kamarády do budovy, vyběhněte nahoru za nimi a pobijte poslední zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, seběhněte za kamarády dolů, vyjděte z budovy a dejte se vpravo k vašim přátelům, ukrytým za převráceným vagónem, tak tuto misi ukončíte.

C. - Pevnost Stalingrad.

1. - Útok na centrum.

Nyní na vás čekají velmi nebezpečné úkoly a to získat zpět tři obytné domy, najít výbušninu a zničit pomocí ní nepřátelský těžký tank „Panzer“. Prostřílejte si tedy cestu ulicí dopředu, pozor na kulomet za hořícím osobákem před vámi, jděte opatrně vpřed a zastřelte nahoře vpravo dalšího kulometčíka. Pak vstupte do baráku vpravo, vyběhněte po schodech až nahoru a zlikvidujte všechny hakoše, dostanete hlášku, že se dole objevil fašistický tank. Rychle tedy seběhněte zpět dolů, přeběhněte na druhou stranu a vstupte vpravo do chodby. V koupelně vlevo jsou přísavné miny, seberte je a z chodby vyskočte oknem k tanku, na který nálože připevněte a rychle si prostřílejte cestu zpět do chodby, kde jste sebrali nálože. Tam už přiběhli vaši kamarádi, dveře před vámi jsou nyní otevřené, takže za nimi pobijte všechny nácky a pokračujte dál za kamarády, vyčistěte všechny místnosti od nepřátel. Vyskočte z okna za kamarády a vběhněte za nimi do protějšího domu. Doprava vskočte do další místnosti, vyběhněte po schodech nahoru. Z kulometu postřílejte fašouny pod vámi (obr.3) a jakmile tank vybourá střelou vpravo díru do zdi, seskočte tudy dolů. Zprava obejděte zídku, prostřílejte si zezadu cestu až k tanku, na který položte další nálož, rychle si odstupte. Jakmile tato vybuchne, utíkejte za kamarády dopředu před tank, projděte kamennou bránou, odbočte doprava, utíkejte kousek dopředu, vstupte do vchodu vlevo a utíkejte po schodech nahoru, tudy vede nejbližší cesta k Radnici, což je konec této mise.

2. - Radnice města Stalingrad.

Nyní tedy máte za úkol dostat se přímo do Radnice. Proběhněte vchodem před vámi, dojděte k rozbořené zídce, skrčte se a zlikvidujte fašouny před ní. Jakmile se jich zbavíte, přeskočte ji a pokračujte ulicí doleva vpřed. Připravte si samopal, vydejte se na vyvýšenou plochu vlevo, odsud máte výborný rozhled po celé ulici a odtud také skoste zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, přesuňte se k betonovým zátarasům, vyběhněte po schodech nahoru a tam z okna postřílejte další nácky. Jakmile to zvládnete, vyběhněte zpět na ulici, odtud na náměstí, kolem budovy se vydejte do sousední ulice. Prostřílejte si cestu až na její konec, vpravo zlikvidujte obranu budovy, zlikvidujte fašistický kulomet. Nakonec vejděte do budovy, na dveře položte přísavnou nálož a rychle odstupte, po výbuchu misi ukončíte.

3. - „Soudruh“ odstřelovač.

Nyní na vás čekají závěrečné úkoly z Ruské kampaně. Budete muset zabezpečit západní křídlo Radnice, najít sniperku, zastřelit fašistického odstřelovače a nakonec odrazit čtyři vlny nepřátelského útoku. Prostřílejte se tedy přes několik místností, plných po zuby ozbrojených fašounů, pokračujte po schodech nahoru a dírou v podlaze proskočte dolů, kde už čekají vaši kamarádi. Jakmile popojdete dopředu, německý odstřelovač zabije jednoho vašeho kamaráda. Seberte ze země kousek před vámi ležící sniperku, jeden z vojáků dostane příkaz vystrčit zpoza zdi na pušce přilbu, do které fašistický odstřelovač vystřelí, takže prozradí svoji polohu. Opatrně vykoukněte za roh, zapněte dalekohled pravým tlačítkem myši na sniperce, zadržte dech (SHIFT) a tohoto darebáka sejměte. Jakmile se ho zbavíte, vylezte nahoru po žebříku, přejděte doprava do sousední místnosti, kde vyměňte sniperku za samopal a prostřílejte si cestu do spodní části budovy, kde postřílejte poslední hloučky nácků. Vyběhněte zpět po schodech nahoru a přistupte k oknu, nyní si opět nachystejte sniperku a buďte ve střehu. V zápětí totiž začne útočit první vlna nepřátel, pomáhejte kamarádům likvidovat nácky na dálku, v oknech proti vám se občas objeví i kulometčíci, o nich vás vždy zavčas informují kamarádi, tyto nebezpečné střelce tedy likvidujte přednostně. Jakmile se vám podaří odrazit tři první vlny útočníků, ze čtvrtou vlnou se začne přibližovat i obrněné vozidlo, jeho likvidace bude na vás. Do budovy, kterou máte obsazenu však také vniknou nepřátelští pěšáci, kteří mají pochopitelně zálusk i na vás. Seběhněte tedy dolů a likvidujte je, seč vám síly stačí, pak se vraťte nahoru, v prvním poschodí naleznete na zemi bazuku, zvedněte ji a přistupte k oknu a sejměte z ní k vám se blížící obrněný transportér (obr.4). Potom se věnujte už zbytkům pěších fašounů, jakmile se vám je podaří dorazit, skončíte nejen tuto misi, ale celé ruské tažení.

BRITSKÁ KAMPAŇ.

A. - Bitva o El Alemen.

1. - Diverzní nájezd.

Ocitli jste se na bojišti obsazeném fašisty, kteří zde mají několik center a podzemních bunkrů, takže se připravte na tuhé boje. Nejdříve musíte vyčistit tři stanoviště nepřátel. Z úkrytu postřílejte fašisty před vámi, poté postupujte dopředu a zlikvidujte nácky na prvním stanovišti. Poté pokračujte zákopem dopředu, likvidujte hakoše poschovávané za bednami a barely, pozor na několik parchantů nahoře nad zákopy, kteří vás napadají seshora. Pokračujte až k bunkru, seběhněte úplně dolů a vystřílejte v něm všechnu škodnou, poté se vraťte zpět do zákopů. Kousek odtud narazíte ne druhé stanoviště fašistů, jakmile se zbavíte všech nácků, pokračujte dál dopředu zákopem. Prostřílejte si cestu až na jeho konec, tam vpravo je vstup do dalšího bunkru, seběhněte tedy až dolů a i zde proveďte důkladnou deratizaci. Na konci vylezte nahoru po žebříku, připravte se nahoře na tvrdé napadení a to nejen střelbou, ale i granáty, nečekejte na nic a rychle všechny nácky postřílejte, tak jste vyčistili třetí a zároveň poslední fašistické stanoviště. Stejnou cestou přes bunkr se vraťte nazpět do zákopů až na místo, odkud jste sem přišli. Na první křižovatce odbočte doprava, prostřílejte si cestu dopředu k dalšímu bunkru, vyjděte ven ze zákopů (můžete vyčistit i tento bunkr), seběhněte dolů, postřílejte fašouny a tak se dostanete do tábora, kde se potkáte s kapitánem Pricem. Nyní obdržíte úkol zničit tři skladiště zbraní, pět skládek barelů s pohonnými hmotami a najít v nepřátelském bunkru důležité tajné dokumenty. Abyste zde obstáli, musíte se bít, jako lvi, neboť tady budou kolem vás svištět střely, jako divoké vosy. Vystřílejte tedy všechny fašisty, střílejte do barelů s pohonnými hmotami a rozstřelujte bedny s municí. Po třech stranách od vás v podzemí jsou hlavní sklady munice, postupně tudíž do nich vběhněte a na žlutě označené bedny uložte přísavné nálože, rychle vyběhněte nahoru na vyčištěné prostranství za kamarády, ať nezhebnete při obrovském výbuchu, který vzápětí nastane. Vydejte se doleva za kamarády, kde už na vás čekají spolubojovníci před dveřmi bunkru. Po domluvě s kamarádem tento přiloží na dveře nálože, takže se též ukryjte a po výbuchu, který vyrazí dveře, rychle vběhněte dovnitř. Prostřílejte si cestu až na konec bunkru, tam ze stolku seberte tajné dokumenty (obr.5) a rychle se vraťte zpět nahoru. Vyběhněte ven, utíkejte doprava za vašimi kamarády, tak doběhnete až k veliteli kapitánovi Priceovi, u kterého se přihlaste, tak skončíte tuto první britskou misi.

2. - Udržení linie.

V této misi budete muset ubránit jižní okraj města, poté jeho západní stranu, nato jihozápadní a nakonec jeho severní stranu. Není to úkol jednoduchý, budete muset poslouchat volání kamarádů o pomoc a přebíhat tam, kde vaši pomoc právě nejvíce potřebují. Fašistům se nesmí podařit vstoupit do města, jinak vaše mise skončí jako neúspěšná a budete muset začínat znovu od posledního automatického uložení, tedy od posledního splněného úkolu. Ocitnete se na jedoucí náklaďáku, už z něj můžete začít kropit fašouny před vám, jenom si dejte pozor, ať nezasáhnete v zápalu boje některého vašeho spolubojovníka. Jakmile se auto zastaví, seskočte dolů a utíkejte dopředu k vašim bojujícím kamarádům, ukrytým v zákopu, zalehněte za těžký kulomet a likvidujte proti vám z jižní strany přibíhající fašouny. Zvýšenou pozornost věnujte přijíždějícím transportérům, které přivážejí na bojiště fašistické pěší posily, můžete je likvidovat ještě dříve, než obrněnec zastaví a vojáci seskáčou dolů, tak jim zabráníte včas se zapojit do bojů. Obdržíte volání o pomoc ze západu města, takže se otočte a utíkejte dopředu, před sebou spatříte těžké dělo, použijte ho k likvidaci nácků na západní straně. Dělo má sice pomalé nabíjení, ale pokud střelíte do větších houfů nepřátel, potom nadělá velké škody. Z téhož děla potom můžete ostřelovat i nacistické pěšáky na jihozápadní straně, nyní obdržíte zprávu, že na severní stranu města útočí silné jednotky nepřítele. Nechejte tudíž dělo dělem a rychle ubíhejte na sever města, kde zalehněte za kulomet a likvidujte z něj útočící nacistickou pěchotu. Při této bohulibé činnosti obdržíte příkaz přesunout se rychle nahoru na střechu budovy opodál. Ponechejte tudíž radost z likvidace pěších nácků kamarádům, vběhněte do domu za vámi (utíká do ní před vámi jeden ze spolubojovníků), vyběhněte po schodech a po žebříku vylezte na rovnou střechu budovy. Nyní budete muset spolupracovat s vlastním dělostřelectvem, neboť na útočící tanky účinné zbraně nemáte. Fašistických pěšáků si vůbec nevšímejte, o ty se postarají vaši kamarádi sami, obraťte se na jižní stranu a jakmile se v dálce vynoří první německý tank, prohlédněte si ho dalekohledem (B), zaměřte na něj půlkruhový černý kurzor a jakmile tank zastaví, podejte údaje o jeho poloze vašemu dělostřelectvu (F), vpravo nahoře uvidíte ikonky děl, které střídavě rudnou, to děla nabíjejí, po odpočítání dělostřelectvo vypálí salvu a tank zničí. Totéž proveďte i s druhým tankem na této straně, potom si přeběhněte doprava na západní stranu, kde výše popsaným způsobem označte další dva tanky (není nutno čekat, až budou tanky zničeny). Poslední tři tanky na vás útočí ze severní strany, rychle je přes dalekohled označte a tak budou zničeny i tyto. Může se stát, že při této vaší činnosti vběhne nahoru za vámi na střechu nějaký ten rozlícený fašoun, no na toho by měli stačit na střeše s vámi přítomní kamarádi, takže se s jeho likvidací nezdržujte. Jakmile budou všechny tanky zlikvidovány, počkejte si, až za vámi přiběhnou nahoru vaši spolubojovníci a tak tuto nelehkou misi zakončíte.

3. - Operace „Přetížení“.

Čeká vás tedy úkol pomoci Britům prorazit obrannou linii fašistů na EL Alamein. Postupujte tudíž vpřed a kryjte se za tankem před vámi, udržujte si ale patřičný odstup, jinak se tank hned zastaví. Jakmile zůstane stát sám, obejděte ho a vydejte se opatrně dopředu (můžete se i plížit- CTRL), zlikvidujte před vámi několik fašounů, tak dojdete k zákopům. Zlikvidujte nácky před vchodem do tunelu a poté do něj vběhněte také. Prostřílejte si cestu přes tunel až na druhou stranu, tam odbočte doprava a kryjte se znovu za tankem, postupujte za ním tak dlouho, až se tank zastaví před koncem. Tank odbočí doleva přes drátěné zátarasy, tudy tudíž neprojdete, dejte se tedy doprava, opět se můžete plížit, narazíte na zákop plný nepřátel, zlikvidujte je a seskočte do okopu. Prostřílejte si cestu téměř až na jeho konec, tam odbočte doprava a sejděte dolů do bunkru. Dole před schody je střílna a v ní Němčour, rozstřelte za ním přes střílnu barely s hořlavinou, tak zlikvidujete osazenstvo bunkru. Pokračujte dovnitř bunkru, na konci slezte dolů po žebříku, prostřílejte si přes něj cestu přes zbytek fašounů a na druhém konci vyběhněte tunelem ven. Kousek od vás na konci zákopu zlikvidujte první kanón, postřílejte kolem něj celou obsluhu, pokračujte zákopem dál, tak narazíte na druhé dělo, i tady zlikvidujte jeho obsluhu. Zahněte doprava a zlikvidujte posádku třetího děla, pak se vracejte zákopem zpět, odbočte vpravo, na konci zákopu z něj vyběhněte ven, překonejte krátkou vzdálenost a vskočte do protějšího zákopu, kde zlikvidujte hakoše. Pokračujte zákopem dopředu, postřílejte osazenstvo čtvrtého kanónu, pak pokračujte zákopem až na konec, kde vystřílejte obsluhu pátého, tedy poslední ho děla. Vraťte se kousek zpět, váš kapitán přiloží nálož na železné dveře, rychle raději odstupte, po výbuchu vběhněte do takto vytvořeného otvoru, seběhněte dolů a v místnostech postřílejte několik nácků. Proběhněte tunelem ven na volné prostranství, tady lze opět použít sniperku a pomoci kamarádům likvidovat fašouny kolem budov. Za velice účinné podpory tanků pokračujte vpřed, vyčistěte od nepřátel první budovu, pak se vraťte a vstupte do druhé. Zde musíte nejdříve zlikvidovat všechny nácky v budově, pozor na to, že jsou i na střeše, poté se vraťte o poschodí níž a vysílačkou (obr.6) se spojte s velitelstvím. Obdržíte slova uznání s komentářem, že tady konečně dostalo velení fašistických vojsk konečně to, co si už dávno zaslouží, tedy řádně na frak.

4. - Konec začátku.

Ocitli jste se na nákladním autě, cestou můžete pomoci kamarádům likvidovat nepřátelské cíle. Jakmile projedete městskou bránou, seskočte z korby, pozor na hakoše před vámi v kulometných hnízdech, rovnou se k nim ale nedostanete, brání vám v tom zátarasy. Vydejte se tudíž uličkou doprava, na rohu ulice postřílejte několik Fricků, ukrývajících se za sudy a pytli s pískem, poté zalehněte na jejich místa a zlikvidujte kulometčíky, kteří vás ohrožovali po příjezdu do města. Vyčistěte celé okolí a vstupte otevřenými dveřmi do budovy. Prostřílejte si cestu na její druhý konec, vyjděte ven dveřmi, budete znovu napadeni několika fašouny, pozor na ně, někteří budou po vás házet i granáty. Zbavte se těchto dotírajících parchantů, pokračujte dále vpřed až na pobřeží. Vpravo od vás stojí čtyři německá děla, postupujte opatrně k nim, likvidujte nácky na pobřeží i obsluhy děl, nezapomeňte ani na několik darebáků v oknech okolních budov. Jakmile se zbavíte fašistů u děl, prostřílejte si cestu dopředu až na konec pláže, která je chráněna od vody laserovými zábranami. Ve zdi na konci jsou dva vchody, vydejte se dál tím vpravo, zlikvidujte nácky kolem vás a při komunikační budově, sundejte i kulometčíka ze střechy budovy. Poté už můžete vstoupit do budovy, vyběhněte po schodech nahoru a na balkóně použije vysílačku, tak jste vyslali souřadnice umístění fašistických lodí vaší flotile, která tyto lodě zlikviduje. Vyběhněte zpět z budovy ven, následujte vaše spolubojovníky, pokračujte k otevřené bráně, z ulice na vás střílejí dva hakoši, které nejlépe zlikvidujete obyčejnou puškou. Pokračujte přes bránu a zadní uličkou až ke dveřím další budovy, dveře vlevo do ní se pokusí otevřít jeden z vašich kamarádů, výbuch však vyrazí dveře a kamarád zahyne. Do vzniklého dveřního otvoru hoďte rychle granát, tak zlikvidujete posádku v místnosti za dveřmi, po výbuchu vběhněte dovnitř. Proběhněte budovou, na druhé straně vstupte do ulice, přejděte přes ni do protější budovy, odtud můžete pohodlně a bez rizika zlikvidovat oba fašistické kulometčíky, kteří měli doposud ulici pod kontrolou. Postřílejte všechny nácky v okolí, nezapomeňte vyčistit střechy a balkóny. Jakmile zde bude bezpečno, seskočte dolů a přejděte do protější budovy s fašistickým symboly. Vyběhněte nahoru, postřílejte několik fašounů, v jedné z místností seberte důležité tajné dokumenty. Vraťte se dolů zpět před budovu, pošlete k čertu několik dalších nácků, kteří se pokoušejí o protiútok, můžete použít proti nim jejich vlastní kulomet. Přes bariéru neprojdete, odbočte tudíž doleva a projděte bránou. Pokračujte ulicí dopředu a po chvilce se už potkáte s vašimi kamarády. Společně s nimi vyběhněte nahoru po schodech do budovy vpravo a nyní již zcela bezpečně popojděte ke kapitánovi Priceovi, podejte mu hlášení, tím zakončíte tuto misi.

B. - Tanková brigáda.

1. - Útok Crusaderu.

Tato mise je velice jednoduchá a navíc i krátká, takže byste neměli mít žádný problém. Ovládáte svůj tank, s kterým musíte projet malým městečkem a následovat váš tankový konvoj. Odbočte tedy doprava ke konvoji vašich tanků, opěšalé nácky můžete kropit z kulometu vašeho tanku, nebo najíždět na ně a dělat z nich fašírku, můžete je také ignorovat, neboť nemají zbraně, kterými by vám mohli ani v tom nejmenším ublížit. Následujte tedy vaše tanky, po chvíli pokračujte za nimi doprava nahoru dál do kopce. Projeďte mezi pískovými dunami, tady už narazíte na fašistické tanky. Tank ovládáte kurzorovými šipkami, z kanónu střílíte levým tlačítkem myši a pokud se chystáte vystřelit, zastavte si tank pomocí mezerníku, vaše střelba tak bude daleko snadnější a přesnější. Jediný problém může spočívat v tom, že nepřátelské tanky mají o něco větší dostřel než vaše, které jsou ale zase mnohem pohyblivější a mají lepší manévrovací schopnosti, takže těchto vlastností vašeho tanku musíte využít. Jakmile obdržíte hlášení, že německé tanky jsou v dohledu, použijte dalekohled (B) a jakmile tank zachytíte, zaměřte na něj půlkruhový černý kurzor a vystřelte (obr.7). Německé tanky ale mají velice silně pancéřovanou přední část, takže se mezi nimi prohánějte a snažte se je picnout z boku, nebo zezadu. I tak ovšem budete potřebovat na zničení fašistického tanku dvě až tři rány, pokud jste ovšem nenapadli takový, který už nějakou tu pecku slízl od vašich kamarádů, pak stačí tento dodělat jedinou dobře mířenou ranou. Sledujte váš kompas vlevo, fašistické cíle jsou označeny žlutými hvězdičkami, takže zaměřte nos tanku, či hlaveň tak, aby se hvězdička usadila nahoře kompasu, tedy na severu. Jakmile všechny hvězdičky zmiznou, znamená to, že jste Němcům tanky zlikvidovali, vydejte se tedy za vašimi vpřed ujíždějícími kamarády a tak ukončíte misi.

2. - Hřeben „88“.

Tato mise je pouze soubojem britských tanků s fašistickými a jejich dalekonosnými děly. Je velice těžké popisovat, kam se hnout, kam odbočit a co udělat. Německé tanky na rozdíl od jejich děl nestojí na místě, ale popojíždějí mezi pískovými dunami, takže vám nemohu určit souřadnice, kde se s nimi setkáte. Jak používat kompas k jejich vyhledávání, to jsem vám vysvětlila v předcházející misi, je to jediná pomůcka k tomu, abyste se s nimi střetli. Na začátku mise se vydejte za kolonou vašich tanků, vyjedete tak na kopec, poslouchejte i hlášení kamarádů, z kterého směru právě útočí další německý pancéř. Pěšáky opět můžete zcela ignorovat, nejsou pro vás nebezpečím, ničte ale fašistům i jejich zásoby beden s municí a uskladněné barely s pohonnými hmotami. Jakmile se vám podaří zničit všechny tanky a děla, misi automaticky ukončíte.

C. - Poslední pozice Romela.

1. - Únik obrněného vozidla.

Nyní vás čeká velice obtížný úkol a to zadržet fašistický útok do té doby, než k vám dorazí posily ve formě celé brigády z Toujane. Přejděte tudíž k oknu, zalehněte za kulomet a koste fašouny dole pod vámi v ulici a v oknech domů. Jakmile spatříte přijíždět opancéřované vozidlo, opusťte kulomet a otočte se, do místnosti po chvíli vpadnou nácci, které samozřejmě postřílejte a vyběhněte dveřmi ven, váš kapitán vás bude následovat. Venku odbočte doprava a pokračujte doleva, likvidujte fašisty, vstupte i do domu a udělejte tam čistku. Z okna zastřelte posledního nácka na vozidle a potom si prostřílejte cestu k opancéřovanému vozidlu, vstupte do něj a zaujměte pozici střelce. Máte nyní k dispozici těžký kulomet, který se však při dlouhém nepřetržitém střílení přehřívá, ukazatel jeho teploty sledujte velice pečlivě, ať nezůstanete bezbranní ve chvíli, kdy vás ohrožují tanky, či hakoši s bazukami. Starost o řízení vozidla přenechejte kapitánovi, poveze vás spolehlivě vpřed, vy jen sestřelujte Fricky, hlavně ty s bazukami, ostatní pěšáci vám neublíží, hodně jich přejede váš kapitán. Poslouchejte informace od vašich kamarádu, tito vás předem upozorňují na výskyt pancerfaustníků. Likvidovat lze i všechna auta, jakmile však dorazíte k tanku, počkejte chviličku, než ho kamarádi obejdou a zezadu mu střelte do barelu s pohonnými hmotami, tak tank zlikvidujete. Přepínat během jízdy lze i na vlastní zbraně, což vám ale nedoporučuji, neboť těžký kulomet je mnohem razantnější. Po nějaké chvíli této královské jízdy vám náckové vozidlo zničí, ale vy přežijete, jakmile se jen trochu vzpamatujete, odbočte do boční uličky a vyběhněte nahoru po schodech. Nahoře se setkáte s vašimi kamarády, které následujte, ale aktivně se podílejte na pobíjení fašounů. Tak se prostřílíte až k nákladnímu autu, kolem nějž je plno nepřátel, ty musíte všechny postřílet a pokračovat vpřed za kamarády, tak skončíte tuto misi.

2. - Návrat do Toujane.

Vezete se nyní na tanku, jste třetí za vedoucím tankem. Jakmile váš první tank hakoši zapálí, tento zatarasí cestu, takže si seskočte a dál pokračujte po svých. Narazíte na početný hlouček fašounů, můžete je zkusit postřílet čelně, ale méně riskantní je dostat se jim vedlejší uličkou do zad a odtud je mnohem pohodlněni postřílet. Pokračujte dál doprava, eliminujte další skupinku nácků, skryjte se a do kulometného hnízda naproti vhoďte ruční granát. Jakmile odtam Fricky vystrnadíte, můžete použít jejich kulomet proti dalším náckům, z ulice vlevo uslyšíte silnou kanonádu, dostaňte se tam uličkou ze severu, tak dojdete k budově, z které budete pod silnou palbou. Sundejte všechny fašouny z budovy, postřílejte i ty v okolí a před budovou, postupujte k budově. Jeden z kamarádů vám přistaví žebřík, vylezte tudíž po něm nahoru, přes střechu proběhněte na druhou stranu, tak už se setkáte s vašimi spolubojovníky. Seskočte dolů na povoz, z něj na zem, otočte se doleva, přeskočte zídku a následujte kamarády. Postřílejte Fricky před vámi, přejděte k prvnímu dělu, pro přesun používejte boční uličky ze dvou stran, je jedno, zda se k němu prostřílíte zprava, či zleva. Obsluhu kanónu zlikvidujete velice snadno, horší už je to s nácky, bránící ji z budovy shora, kryjte se, používejte pušku a po jednom je přesnými výstřely sundejte dolů. Jakmile prostor kolem děla a nad ním zcela vyčistíte, pokračujte nahoru, tak přejdete do další lokace, spatříte německý tank. Skrčte se za zídku a ve vhodný okamžik přeběhněte ulicí dolů, vyčkejte, až přijedou britské tanky, které zapálí ten fašistický. Prošmátrejte všechny boční uličky a zničte obsluhy tří dalších děl, pokračujte za kamarády a pomáhejte jim likvidovat nepřátelskou pěchotu. Jakmile zlikvidujete obsluhu čtvrtého, tedy posledního děla, obdržíte nový a závěrečný úkol, obsadit mešitu ve středu města. Dostat se k ní není těžké, neboť její kopule ční vysoko nad ostatními budovami, před ní se dobře kryjte a z pušky sestřelujte vždy vojáka nahoře u kulometu. Vyčkejte, až jeho místo zaujme další přiběhnuvší nácek, toho picněte též a to dělejte tak dlouho, až už žádný nevyběhne. Je to nejjednodušší způsob jak parchanty zlikvidovat, čelní útok není tím nejvhodnějším řešením. Připravte si samopal a vyběhněte po schodech na vrchní terasu mešity, vystřílejte poslední zbytky Fricků, z kulometu pobijte přibíhající nácky pod vámi. Spojíte se s kamarády a tím tato mise končí.

3. - Útok na město Matmata.

Opět se vezete v autě, máte nějaký nepříjemný pocit, projedete branou a padnete nacistům do léčky, cestu vám zahradí jejich náklaďák, do kterého narazíte. Rychle vběhněte doprava do rohu, otočte se a puškou postřílejte nácky nahoře na hradbách, poté přejděte na druhou stranu a pomozte kamarádům pobít zbytek Fricků. Jeden z vašich kamarádů otevře vpravo bránu, vběhněte tedy do ní, likvidujte Fricky po levé straně, několik jich je i na střechách. Pokračujte do ulice vlevo, zlikvidujte několik skupinek zarputile se bránících fašounů, na křižovatce zlikvidujte poslední. Odbočte vlevo do další ulice, vpravo zastřelte kulometčíka, přes kterého jste před chvílí nemohli pokračovat ulicí doprava, postupujte však dál stále doleva. Jeden z kamarádů tam vhodí kouřový granát, tak se honem rychle odeberte přes ulici do domu, když jste před tím sundali dalšího kulometčíky v okně domu. Vyběhněte po schodech nahoru a vstupte dovnitř, zde použijte německý kulomet k likvidaci nácků na ulici, po které jste sem přišli i na ulici s ní sousedící. Jakmile tyto prostory vyčistíte, seběhněte zpět dolů na ulici, pokračujte dál za budovu a zbavte ulici fašistů. Objeví se ale jejich obrněný transportér, střílející z kulometu, nejlepší je se krýt a počkat na váš tank, za ním postupovat vpřed a jakmile tank zničí německý transportér, postřílejte jeho obsluhu a krytí tankem jděte dopředu za ním. Na konci ulice váš tank Němci zapálí, takže dál již musíte postupovat vpřed sami. Prostřílejte si cestu až k protiletadlovému dvojčeti za bránu, použijte ke krytí kouřový granát, hned nato ruční tříštivý, poběžte k flaku a ze samopalem postřílejte zbytky fašounů. Ještě ale nejste hotovi, na hradbách se objeví další nácci, které musíte likvidovat, dokud neobdržíte rozkaz k použití německého flaku k likvidaci německých útočících letounů (obr.8). Přejděte tedy k flaku, použijte ho (F) a sestřeluje letadla tak, že vždy se zaměříte na to první, které nalétává vpřed nad vámi zezadu. Jakmile se vám podaří sestřelit všechna útočící letadla, zakončíte úspěšně tuto misi a zároveň se vám zpřístupní poslední kampaň, tedy Americká. No tuto zatím ignorujte a pokračujte dál v Britské kampani.

D. – Bitva o Caen.

1. - Váleční zajatci.

Nyní vás čekají další úkoly a to zabezpečit vesnici Beltot, zlikvidovat dvě nepřátelské baterie minometů, poté následovat kapitána Pricea a chránit ho, vrátit se s Mac Gregorem zpět a nalézt nákladní auto pro odvoz vězňů a přijet s ním zpět pro zajatce a zraněné kamarády. Postupujte tudíž dopředu do zahrady, kryjte se za nízkou zídkou, musíte postřílet všechny nácky, vyběhnuvší proti vám. O kousek dále před vámi byste se ocitli pod hustou nepřátelskou palbou, takže nechoďte přímo dopředu, nýbrž pokračujte vpřed pravou stranou (můžete i zleva, ale to vám nedoporučuji), tak padnete fašistům do zad a rychle jich co nejvíce postřílejte, zničte jim první minometnou baterii, poté se jejich zbytky stáhnou do bezpečí budovy. Pronásledujte je tedy tam, kryjte se na protější straně u zborcené zdi, počkejte chvíli, dokud jeden z vašich kamarádů nezlikviduje granátem kulometčíka v kulometném hnízdě dole pod vámi. Potom vyběhněte dolů na dvorek a postřílejte na něm všechny fašouny, jakmile se vám to podaří, vstupte do budovy vlevo od té, odkud střílel fašistický kulometčík. Vyběhněte do poschodí nahoru a udělejte pořádek dole za cestou na druhé straně, poté se vraťte zpět dolů do přízemí, vyběhněte ven a vydejte se doprava. Vstupte do protějšího domu před vámi, postřílejte všechny nácky v poschodích, pak se vraťte a vejděte zadními dveřmi na zdí ohraničený dvorek, kde zlikvidujte obsluhu druhého minometu. Vraťte se zpět před dům a prostřílejte si cestu přes volné prostranství na západ, odtud kolem zdi se dejte na jih a na konci vstupte do rohové budovy. Za rožkem je další dům plný fašistů a v něm kulometné hnízdo, vyběhněte tedy v budově, v níž se právě nacházíte, po schodech nahoru a seshora budete mít krásný výhled na zmíněné kulometné hnízdo, jehož obsluhu odsud poměrně lehce a snadno postřílíte. Seběhněte po schodech zpět dolů a vběhněte do budovy, v níž jste právě pobili kulometčíky, likvidujte v ní zbylé fašisty. Jakmile se vám to podaří, kapitán Price vyrazí násilím dveře, vedoucí na dvůr, tam se vám vzdávají Frickové, které postřílet nesmíte, jsou tam i vaši zajatí a ranění kamarádi, takže nyní pro ně musíte sehnat náklaďák. Následujte zpět vašeho spolubojovníka Mac Gregora, budete se vracet zpět až téměř na samý začátek této mise, cestu si musíte prostřílet až k náklaďáku. Mac Gregor usedne za řízení, vy si vyskočte na korbu (F) a tak se rozjedete. O řízení se nestarejte, to zařídí váš kamarád, cestou likvidujte hloučky fašistů ze samopalu, narazíte na fašistický tank, který vás počne pronásledovat. Nachystejte si bazuku (3), ve vhodnou chvíli ho z ní poctěte, stačí tři přesné zásahy, abyste ho zapálili dřív, než on zničí váš náklaďák. Tak dojedete zpět na místo před dům, na jehož dvorku jste zanechali zajatce, seskočte s korby a dostanete slova uznání, což je konec této mise.

2. – Křižovatky.

Nyní bude vaším dalším úkolem zabezpečit křižovatky ve městě pro váš přijíždějící konvoj. Abyste to dokázali, svedete těžké boje, musíte najít bazuku a zničit fašistický tank. Následujte kapitána Priceho a vaše kamarády, popojděte kousek dopředu a jakmile budete pod palbou fašistů z druhé strany ulice, vběhněte do domu vpravo, v ní zlikvidujte několik nácků, přejděte přes něj na druhou stranu, vyběhněte ven druhou stranou z domu, jste na stejné ulici, ale o kus dále. Přeběhněte na levou stranu, skrčte se za zeď a odtud si prostřílejte cestu dál do rozbombardovaného domu. Z něj se vydejte do boku, z kterého vás ohrožovali nácci, které odtud lehce zlikvidujete za vydatné pomoci kamarádů. Vběhněte do domu, zlikvidujte zbytky nacistů, dole na ulici se objevil tank. Vyběhněte nahoru po schodech, kde naleznete bazuku, seběhněte níž a z okna zničte německý tank, měly by vám stačit dva přesné zásahy do jeho boční strany. Nyní se vraťte zpět do rozbitého baráku, z kterého jste sem přeběhli, tam se setkáte s vašimi spolubojovníky, kteří už tam na vás čekají. Přeskočte zídku a spolu s nimi se vydejte na otevřené prostranství, z něj odbočte do budovy vlevo, postřílejte v ní fašouny a vyběhněte po schodech nahoru. Přistupte k oknu a pobijte fašisty na dvoře, pozor na kulometčíka, poté seběhněte dolů a vejděte na nyní již vyčištěný dvorek, z něj vejděte do protější budovy. Zde taktéž vyběhněte po schodech nahoru a z okna dejte náckům opět na zadek, jakmile postřílíte většinu fašounů v oknech obou domů před vámi, vyběhněte na ulici a společně s kamarády a kapitánem Pricem pokračujte ulicí dopředu. Asi v polovině ulice je napravo silný strom, ukryjte se za něj, před vámi se totiž objeví německý obrněný transportér. Vyčkejte, až jeden z kamarádu vběhne do ulice a z bazuky ho zničí (obr.9), pak se rozběhněte na konec ulice a vběhněte do protějšího domu. Z okna domu pobíjejte přibíhající nácky a braňte jim tak obsadit křižovatku. Jakmile zde fašouny zlikvidujete, vyběhněte ven a společně s kapitánem i kamarády se vracejte ulicí zpět, kapitán vyrazí bránu, proběhněte dovnitř a vstupte do budovy farmáře, kde vystřílejte všechny fašouny. Jakmile se všech nácků zbavíte, vyběhněte na dvůr a utíkejte ke stodole, kterou obejděte zezadu, tak se obratně vyhnete oknům plným hakošů a posledními dveřmi vstupte dovnitř, kde zlikvidujte několik nácků. Poté přistupte k vysílačce, kterou vyřaďte z provozu (F) a připravte se na tvrdý nápor Němců. V domě jsou dva kulomety, jeden v přízemí a druhý v poschodí, já zalehla za ten v přízemí a musíte odrazit celkem pět vln zoufale útočících fašounů, kteří se snaží prostřílet se do stodoly. Jakmile zlikvidujete jejich pěchotu, dorazí jim posila v podobě německého tanku, rychle tudíž opusťte kulomet a v klidu vyčkejte, než ho vaši kamarádí vyřadí z boje. Jakmile se tak stane, spojte se s kamarády a všichni společně se vracejte na křižovatku, kterou jste před chvílí tak statečně bránili. Přistupte k vašemu projíždějícímu konvoji, čímž tuto misi zakončíte.

3. - Tank Tygr.

Postupujte dopředu krytí vaším tankem, ale dávejte pozor, váš tank hakoši po chvíli zapálí. Při první příležitosti tedy odbočte doprava, pobijte nácky v oknech budovy před vámi, poté do ní vběhněte a důkladně ji očistěte od Friců. Poté vyjděte ven, na kompase se vám objeví cíle A, B, C, D a E. Takže nejdříve se vydejte k cíli A, projděte dírou ve zdi a projděte jí vpřed. Odbočte doprava k Radnici (cíl A), před ní zlikvidujte několik fašounů, vstupte dovnitř a dávejte pozor, neboť je plná nácků. Tady je dobré preventivně hodit předem za každý rožek granát a jako zbraň používat samopal, neboť se zde nepřátelé vyskytují ve větších skupinkách. Jakmile v budově bude bezpečno, vyběhněte ven a postřílejte nácky v okolí, kde to lze, tak si trochu pročistíte další cestu dál. Dorazíte do středu města, prostřílejte si cestu doprava přes rozvaliny k Poště (cíl B), kterou rovněž musíte řádně vybílit. Jakmile zde bude klid, vyběhněte ven z Pošty zadním vchodem a úzkou uličkou zprava dorazíte k dělu (cíl C), u kterého zlikvidujte do jednoho celou obsluhu. Seberte se a od děla pokračujte do budovy před vámi, vnikněte dovnitř a pošlete všechny nácky k čertu, zde jich ostatně mnoho není, takže budete mít méně práce. Z okna této budovy likvidují vaši kamarádi fašouny před kostelem, přidejte se k nim a po chvíli seběhněte zpět dolů, přeběhněte ulici a vstupte do kostela (cíl D). Zde už je fašounů povícero, jakmile se jich zbavíte, vyběhněte z kostela ven, přeběhněte podle kompasu ulici, obsaďte malou budovu před vámi, odkud můžete poslat opět na věčnost několik nácků. Vyběhněte ven, vydejte se dozadu za tuto budovu a vstupte do budovy Německého velitelství (cíl E). Zde už je fašistů jako zrnek máku, jakmile se zbavíte posledního nácka, seběhněte dolů a zjistěte, zda venku se nepotuluje ještě nějaký hakoš, pokud ne, obsazením Německého velitelství mise končí.

4. - Brigáda.

Následujte kapitána Priceho a vaše spolubojovníky vpřed, odbočte doprava do stodoly a v ní postřílejte fašouny. Jakmile skončíte s jejich likvidací, váš kapitán vydá příkaz ke zničení obsluh dvou minometů, jakmile váš kamarád vyrazí vrata, vyběhněte všichni společně ven a utíkejte doprava k budově, plné nácků, pobijte v ní všechny Fricky. Sledujte kompas, na kterém se objevila první hvězdička, jako cíl minometu, tak se k němu prostřílejte a postřílejte jeho obsluhu. Sledujte další hvězdičku na kompase, prostřílejte si cestu vpřed přes oblast s vybombardovanými domy a zídkami, které přeskakujte, na konci narazíte na uličku. Zde je sice plno fašistů, ale terén vám umožňuje velice dobré krytí, až si prostřílíte cestu na konec, vlevo zničte další obsluhu minometu (dobře se kryjte a puškou zdálky obsluhu postřílejte, můžete jí poslat i několik pozdravů ve formě granátů). Jakmile splníte i tento úkol, přes zničenou oblast se vracejte zpět společně s kamarády, po cestě u jedné budovy kamarád vyrazí dveře, projděte přes ni na dvorek. V parku před vámi se probijte až k zídce, odkud zlikvidujte kulometčíka, který brání kamarádům pokračovat vpřed, můžete také přeskočit zídku zleva a picnout ho zezadu. Nyní jste se ocitli na dvoře před Německým velitelstvím, tak si do této budovy prostřílejte vstup, uvnitř se pusťte s vervou do likvidace fašounů. Přes dva domky po stranách projděte až na samé velitelství, zlikvidujte nácky na dvorcích, vstupte do sklepa a i zde proveďte důkladnou očistu, zde se vám budou velice hodit granáty. Všichni přes sklep vstupte do budovy, jakmile zde bude čisto, přistupte ke kapitánovi, který se vysílačkou spojí s velitelstvím. Nyní vám poběží časový limit, v kterém musíte udržet budovu velitelství pod vaší kontrolou. Vyběhněte před budovu, zalehněte za kulomet a bijte přibíhající nácky hlava, nehlava. Jakmile hakoši použijí kouřové clony, vraťte se do budovy, najděte v místnosti druhý kulomet, z kterého pokračujte dál ve vaší bohulibé činnosti, pobíjejte je tak dlouho, dokud se neobjeví německý tank (dostanete hlášku). U sebe máte výbušné nálože, takže vyběhněte z budovy ven, prostřílejte si cestu k otvoru ve zdi, proskočte jím, nyní můžete použít i dýmový granát pro vlastní krytí a zezadu se přibližte k tanku, na který umístěte nálož a rychle se ukryjte do bezpečí. Jakmile se vám podaří tank eliminovat, fašistům přejde chuť na další útok a stáhnou se. Vraťte se tedy zpět k budově velitelství, jděte na dvorek a promluvte si s kapitánem, tak zakončíte nejenom tuto misi, ale zároveň i celou britskou kampaň.

AMERICKÁ KAMPAŇ.

A - Den - D.

1. - Bitva u Pointe du Hoc.

Poté, co spatříte autentický film vyloďování amerických vojsk ve II. světové válce, ocitnete se spolu s vašimi kamarády na vyloďovacím člunu a jakmile tento zastaví a otevře se jeho pření část, vyběhněte spolu s kamarády na pláž. Na chvíli vás ohluší a omámí výbuch, ale díky kamarádovi se rychle vzpamatujete, vyběhněte doleva, kryjte se, kličkujte a držte se při skále, tak se vyhnete nepřátelské palbě, vyhledejte nejbližší spuštěné volné lano dolů ze skály, chopte se ho a vyšplhejte po něm nahoru, tam použijte sniperku a zlikvidujte co nejvíce hakošů před vámi a po stranách. Seskočte do zákopu a pokračujte v likvidaci nácků, postupujte stále dopředu, na konci zákopu se ocitnete před bunkrem, z kterého na vás pálí fašistický kulometčík. Počastujte ho dýmovým granátem a jakmile mu kouř zacloní výhled, běžte k bunkru a kulometčíka zlikvidujte, můžete použít i granát. Poté vyčistěte od fašistů celé okolí, tak uvolníte cestu kamarádům, pokračujte od bunkru doprava k rozbitému nákladnímu autu, zde se už setkáte s kamarády. Zprava na vás pálí německý flak, takže ze sniperky pobijte jeho obsluhu, poté doběhněte spolu s kamarády k troskám traktoru. Od něj odbočte doleva, proběhněte kamennou bránou, na dvoře i v okolních domcích zlikvidujte nácky, zde můžete využít granáty, samopal i sniperku. Jakmile vyčistíte poslední dům, seběhněte zpět dolů a projděte jím na druhou stranu, pokračujte do zahrady, kryjte se za zídkami a bijte fašouny hlava, nehlava. Prostřílejte si cestu až na konec k cestě, tam se setkáte s vašimi kamarády, následujte seržanta Randalla, který chce, abyste šli po cestě s ním doprava. Dovede vás až k dalekonosným dělům (kupodivu zde není ani jeden Fricek), sám umístí nálož na poslední (obr.10), na vás je, abyste totéž učinili na čtyřech zbývajících. Jakmile budete hotovi, vraťte se po cestě zpět za vašimi kamarády. Společně se vraťte zpět přes zahradu a skupinu domků, odkud jste přišli k dělům až na začátek, kde jste začínali. Cestu si sice musíte prostřílet, ale proti cestě k dělům je to vskutku pohoda. Jakmile dorazíte do míst, kde zuří boj, postupujte společně s kamarády vpřed, tak dojdete až k uzamčené bráně. Jeden z vašich kamarádů ji odpálí, takže včas ustupte, ať výbuch nesmete i vás, proběhněte takto otevřenou bránou, utíkejte doleva, tam vskočte do zákopů a prostřílejte si cestu k bunkru doleva, bunkr vyčistěte od nácků. Přes vyčištěný bunkr pokračujte dál k dělu, vběhněte do zákopu a prostřílejte si cestu k druhému bunkru, který rovněž zbavte nácků. Vaši kamarádi zatím zlikvidovali převážnou část nepřátel, takže cesta k třetímu bunkru již není tak nebezpečná, přesto si ale cestu k němu budete muset prostřílet, bezpečnější cesta k němu je malým tunýlkem. Za střílnou tohoto bunkru je kulometčík, vhoďte dovnitř tímto průzorem tříštivý granát, poté postřílejte všechny fašouny v bunkru, nezapomeňte i na ty v sousední části, pokud jste je ovšem už nepostříleli z druhého bunkru. Jakmile tedy budou všechny tři bunkry zcela bezpečné, podle kompasu se vraťte za seržantem Randallem, bude na vás čekat blízko druhého bunkru, promluvte si s ním a tak tuto misi zakončíte.

2. - Obrana Pointe.

Ocitli jste se na křižovatce, kde nejdříve musíte kamarádům pomoci hájit jižní barikádu, zde máte k dispozici kulomet, takže za něj zalehněte a koste z něj nácky. Jakmile zlikvidujete první nápor fašistů, obdržíte rozkaz přesunout se k západní barikádě (vpravo od této), kde opět likvidujte fašouny, zde si musíte už vystačit pouze s vašimi zbraněmi. Zde nápor nácků není tak zběsilý, takže střílejte jen spoře a najisto, šetřete municí, zde odvedou podstatnou část práce za vás vaši kamarádi. Po chvíli se za vašimi zády objeví nepřátelské tanky, obdržíte o nich hlášení, takže zanechejte střelby a utíkejte od barikády doprava (na sever), zalehněte za zídku v zahradě. Zde se dobře kryjte, uhýbejte náporům fašistů a jejich granáty, budete muset vydržet poměrně dosti dlouho, pomáhat si musíte včasnými přesuny a hlavně být stále ve střehu. Jakmile se hakoši k vám začnou probíjet ze stran, dostanete rozkaz krýt spolubojovníky z kulometu. Stáhněte se tudíž do domečku za zahradou, vyběhněte nahoru po schodech, pobijte nácky v místnostech, zalehněte za kulomet v okně a bijte fašisty o sto šest. I zde je nutno se krýt, protože fašouni se dole pod vámi rojí jako včely, takže odolat jim bude velice obtížné. Jakmile obdržíte hlášení, že přijíždí německý tank, opusťte kulomet a seběhněte dolů po schodech, dveře dole vyrazí fašoun, ihned ho picněte. Vběhněte na dvorek, odtud si prostřílejte cestu až k domům na druhé straně, zde je opět nácků jako naseto, využívejte všechny možnosti ke krytí, není nutné se zbavit všech fašounů, ale je potřeba proběhnout ven na druhou stranu na otevřené bojiště. Seběhněte do zákopu k vašim kamarádům, v zákopu se chopte kulometu a z něj likvidujte fašisty. Po chvilce se před vámi objeví německý tank, takže rychle opusťte kulomet a ukryjte se v zákopech u druhého bunkru, zde si najděte tu nejvýhodnější pozici, doporučuji betonový kruh a odtud bijte bez milosti na vás dotírající fašouny. Musíte se zde udržet celých dlouhých pět minut (viz ubíhající časomíra na vaší obrazovce), než k vám dorazí první posily. Asi v polovině tohoto časového limitu se opět musíte stáhnout o kus zpět, ustupte až k poslednímu, tj. k třetímu bunkru, vyběhněte na něj nahoru a na žlutě označené místo položte zelenou dýmovnici (F), tak označíte posilám vaši pozici. Nyní buďte opatrní, dobře se kryjte a pomozte vašim posilám pobít poslední zbytky zoufale se bránících nepřátel. Jakmile je všechny společně pobijete, mise končí.

3. - Silo.

Vydejte se společně s kamarády po cestě, následujte je až do té doby, než jeden z nich zalehne za kulomet a počne ostřelovat německé pozice před vámi. Přichystejte si sniperku a pomocí ní mu pomáhejte likvidovat fašouny, zaměřte se především na německé kulometčíky. Pomalu se přesunujte i s kamarády na vyčištěné pozice, poté obdržíte rozkaz vyčistit od nácků domy a budovy ve městě. Nyní musíte postupovat podle kompasu a začít vyhledávat jednotlivé objekty, označené na něm hvězdičkami s písmeny A-F. Postupujte tudíž dál levou stranou a společně se spolubojovníky vyčištěte ulici od nácků. Přímo naproti vám se nachází farma, vběhněte dovnitř, pobijte hakoše v místnosti, můžete jim hodit do oken pozdrav ve formě tříštivého granátu, kamarádi vběhnou za vámi a společně vyčistěte celý objekt. Poté vyběhněte na dvorek za farmou a i zde udělejte totální očistu. Kousek opodál je malé sídlo, v kterém se usadilo německé velitelství. V čelní oknech mají silnou ochranu a velkou početní převahu, takže se k domu přibližujte zboku, rozstřelte nedaleko od vchodu dva barely s pohonnými hmotami, poté hoďte před sebe dýmový granát a v jeho cloně si přeběhněte ke vchodu. Vhoďte do něj tříštivý granát, tím si vyčistíte chodbu za ním, nyní můžete bez obav vstoupit dovnitř. Postřílejte všechny fašisty, vydejte se i po schodech nahoru a i tam udělejte pořádek. Poté sejděte zpět dolů, vyjděte na dvůr a přeběhněte do budovy před vámi. Zde už to není nácky tak přehuštěno, přesto použijte dýmový granát, poté zbavte budovu všech fašistů a vraťte se zpět na ulici mezi stávající budovou a vyčištěným velitelstvím, přejděte do vedlejší budovy, která je vaším dalším cílem. Dávejte si pozor na Fricky, neboť ti se znovu a znovu objevují i na postech, které jste už jednou od nich vyčistili, není jich však již tolik, jako původně, takže obsadit tuto budovu byste již měli bez větších problémů, i zde jsou však nácci též na poschodí, takže je pobijte i tam. Poté se z tohoto domu přesuňte na ulici doprava a prolezte dírou ve zdi, tak se dostanete ke stodole. Dvorek před stodolou je obehnaný zídkami, takže se dobře kryjte, můžete se tedy plně věnovat fašounům ve stodole. Jakmile ji důkladně vyčistíte, přesuňte se obezřetně k dalšímu objektu vedle stodoly, nacházíte se před poštou, tato budova je posledním místem, které musíte ve městě dobýt. Nevydávejte se k ní po ulici přímo, neboť je Fricky dobře bráněná, ale projděte přes stodolu za poštu, obejděte ji dokola a tak se dostanete vcelku bezpečně až k ní. Ze strany postřílejte hakoše v přízemí a potom známým způsobem pobijte všechny hakoše i v patrech. Nyní máte tedy vyčištěné a zabezpečené všechny důležité budovy ve městě, takže se všichni společně přesuňte na křižovatku před stodolou. Zde obdržíte nové rozkazy, vejděte tudíž na dvůr před stodolou a vylezte po žebříku až na samý vrchol sila (obr.11). Tam se s vámi přemístí dva kamarádi, vy seberte nahoře z podlahy německou sniperku a nyní bedlivě sledujte váš kompas, na kterém se vám budou objevovat cíle, které musíte přednostně ničit, jsou to minometná hnízda fašounů. Pomocí sniperky likvidujte obsluhy minometů, jen pozor na to, že k opuštěným minometům se hakoši rádi vracejí, což vám ale bude signalizovat kompas. Přesunujte dalekohled sniperky velice rychle, neboť pokud budete otálet, některý minometčík vás počastuje minou a skončili jste. To musíte vydržet několik minut, než vám přikvačí na pomoc vaše posily, jakmile je spatříte přicházet, jste z obliga, poradí si s nácky samy. Slezte tedy po žebři zpět dolů na zem a vydejte se společně s kamarády za seržantem Randallem a přistupte k němu, budete pochváleni a misi tím zakončíte.

B - Kóta 400.

1. - Bergstain.

I zde na vás čeká zpočátku podobný úkol, jako v předcházející misi, tj. zdolat nepřátelská opevnění v okolních budovách. Je možné postupovat dvojím způsobem, buďto likvidovat nácky puškou přes okna, nebo vběhnout rychle dovnitř a postřílet je ze samopalu. Nejdříve takto vyčistěte dům opodál, z něj potom vběhněte druhou stranou do ulice a vstupte do druhého domu, kde rovněž udělejte pořádek. Nyní se vydejte do třetího domu, v tom však náckové nejsou, tady počkejte na kamarády, až k vám doběhnou, ve vhodnou chvíli vyběhněte ven a probijte se do domu naproti, který vyčistěte od hakošů. Z tohoto domu si prostřílejte cestu do sousedního domu, jakmile i tady postřílíte všechny Fricky, máte první část úkolu za sebou. Vydejte se na ulici před domem, kde si promluvte se seržantem Randallem, dostanete další pokyny. Přeběhněte přes dvůr na východní straně, obrannou linii Fricků lze obejít některou stranou z boku, tak jim vpadnete do zad a lehce je pobijete. Pokud si ale chcete zastřílet, pak bojujte čelně a likvidujte nácky po jednom z vaší pušky. Přes dvůr vstupte do dalšího domu, zbavte ho Fricků, druhou stranou domu vyběhněte ven a ze samopalu postřílejte houfec nácků, útočících zleva. Poté vhoďte do popředí budovy před vámi, odkud se ozývá hustá palba, kouřový granát a pod dýmovou clonou k ní rychle přeběhněte. Do vchodu i do okna vhoďte tříštivé granáty, pak již můžete vběhnout do domu a dodělat zbylé fašouny ze samopalu. Vraťte se zpět na cestu, kde se spojte se seržantem Randallem, ten vykopne dveře ve vedlejší budově, následujte seržanta, projděte budovou a vydejte se do protější ho domu, který zbavte nácků. Nyní vyjděte z tohoto domu ven druhou stranou, pokračujte vpřed po cestě, na konci této cesty je fašistické kulometné hnízdo, poctěte kulometčíka zdálky tříštivým granátem, pokud žádný nemáte, sejměte ho puškou. Proběhněte kolem ztichlého kulometu a za budovou počkejte na vaše kamarády, jakmile doběhnou, vydejte se k bráně za domem, za ní se kamarádi vydají vyčistit další dům, počkejte tedy, až jeden z nich opět vykopne dveře a ostatní vhodí dovnitř pár granátů, takže vyčkejte, až tyto vybuchnou, ať se neocitnete mezi obětmi. Po výbuchu vběhněte dovnitř a společně pošlete všechny fašouny do horoucích pekel. Vyběhněte po schodech do horního patra a z oken pročistěte okolí, potom seběhněte dolů a zase počkejte, až kamarád vykopne další dveře, pak vyběhněte ven a postřílejte zbytky fašistů, kladoucí ještě odpor na prostranství před kostelem. Obdržíte rozkaz položit nálože na obrněný transportér, rychle odstupte a vběhněte do kostela, kde dokončete likvidaci fašounů, pozor na parchanta, který se ukrývá nahoře na kruchtě. Jakmile kostel vyčistíte, vraťte se na cestu za kostelem a jděte k seržantovi Randallovi, tak misi zakončíte.

2. - Rangeři jdou v čele.

Jakmile se ocitnete s kamarády na shromaždišti, následujte je nahoru do kopce, vyhledávejte krátery po výbuších a z nich ukryti před přímou palbou likvidujte nácky. Po chvíli odbočte mírně doleva, kde se schovejte do velkého kráteru, u kterého leží strom. Jeden z vašich kamarádů hodí dopředu kouřový granát, počkejte, až vše zahalí kouř, pak vyběhněte vpřed a z levé strany vběhněte do bunkru. Seběhněte k němu a na dveře umístěte nálož, odstupte a po výbuchu vyčistěte bunkr od fašounů. Hned vedle jsou další dveře, které můžete též odpálit, no uvnitř ale náckové nejsou, snad se můžete jen v případě potřeby trochu vybavit. Poté vyběhněte z bunkru ven, pokračujte do kopce, kde se spojíte s kamarády, nyní si budete muset prostřílet cestu dlouhou částí, využívejte vše ke krytí a pokračujte opatrně vpřed. Tak narazíte na kulomet fašistů, jakmile zlikvidujete kulometčíka, můžete zalehnout za kulomet sami a vyčistit tak alespoň zčásti okolí, hlavně dole pod kopcem. Prostřílejte si cestu k nákladnímu autu, vyčkejte, až doběhnou kamarádi, kteří opět hodí dopředu kouřové granáty, jakmile se bunkr zahalí do kouře, vyběhněte k němu a na dveře uložte přísavné granáty (obr.12) a opět rychle odstupte do bezpečí. Po výbuchu vběhněte do bunkru, v něm zlikvidujte všechny fašouny, poté vyjděte ven, pokračujte dál doprava kolem ostnatých zátarasů a minového pole. Po cestě likvidujte Fricky, zlikvidujte dalšího kulometčíka (opět lze použít kulomet k vyčištění okolí) a při soustavném krytí se vydejte ke třetímu bunkru. Pokud se k němu přiblížíte z boční strany, nepotřebujete používat dýmové granáty, ani nenarazíte po cestě na nepřátele, jsou jen těsně před bunkrem, těch se ale lehce zbavíte. Jděte ke vchodu bunkru, na dveře umístěte nálož, odstupte si, po výbuchu vtrhněte do bunkru a všechny nácky v něm pošlete k čertu. Poté vyjděte ven, vydejte se vpřed západním směrem (třetí bunkr je sice na kopci, ale chrání ho minové pole), o kousek dál jsou betonové pilíře, využívejte je ke krytí před palbou i granáty, likvidujte hakoše a tak se probijte až nahoru na kopec (lze se krýt i kouřem z dýmových granátů, protože tady je vskutku nácků jak naseto). Berte na vědomí, že na tomto těžkém úseku se zbrklost nevyplácí, takže si cestu dál likvidací nácků připravujte s rozmyslem. Jakmile se takto prostřílíte až ke čtvrtému, tedy poslednímu bunkru, položte nálož na první dveře, odstupte a po výbuchu vběhněte dovnitř, kde postřílejte fašouny. Zde už musíte položit nálože i na druhé dveře, neboť za nimi jsou další fašouni, které musíte rovněž postřílet. Jakmile tady skončíte, vyběhněte z bunkru ven, kousek od něj stojí obrněný transportér, položte na něj nálož a rychle se ukryjte. Tímto jste dobyli vrcholek kopce a zbývá vám už jen zlikvidovat dvě malé skupinky německých minometčíků po stranách dole pod vámi. Máte je před sebou jako na dlani, takže stačí pár přesných výstřelů z pušky, či nějaký ten granát a máte vystaráno. Vraťte se zpět k bunkru, postřílejte poslední zbytky nacistických zoufalců, spojte se s kamarády a tím jste tuto misi úspěšně zakončili.

3. - Bitva o kótu 400.

Nyní na vás čeká snad nejnáročnější úkol ze všech misí, kterými jste doposud prošli. Stěžejním úkolem bude pro vás udržet zde vlastní pozice do té doby, pokud nedorazí vaše posily. Nejdříve tedy zaměřte vaši pozornost na minomety, sledujte váš kompas, na kterém se vám objeví cíl, tedy minomety, které na vás právě soustřeďují palbu. Přesunujte se s připraveným samopalem, neboť není vyloučeno, že narazíte na některého fašouna, kterému se podařilo proniknou do vašich pozic. Jakmile takto doběhnete k ostnatým zátarasům, zkoumejte nejdříve vlastním pohledem, odkud právě minomety po vás pálí, což poznáte podle obláčků dýmu, které se nad minomety vznáší. Jakmile zjistíte jejich pozici, použijte sniperku a přes její dalekohled eliminujte obsluhu minometu. Mnou popsaným způsobem se takto přesunujte podle kompasu stále znovu a to tak dlouho, dokud nepostřílíte všechny fašistické minometčíky. Nyní doběhněte zpět k bunkru, kde pomozte kamarádům zlikvidovat houfec německé pěchoty, poté se přesuňte před bunkrem do krytu ke kulometu a počkejte, až fašouni ukončí dělostřeleckou přípravu. Jakmile tato palba skončí, fašisté zhurta zaútočí, zůstaňte tedy v krytu a koste jejich řady z kulometu. Dávejte si pozor na po vás házené granáty, v tom případě, že obdržíte signál, že vás ohrožuje vhozený granát, na chvíli palbu přerušte, odstupte od kulometu, ale jakmile granát vybuchne, znovu se kulometu ujměte a pokračujte dál ve vaší bohulibé činnosti. Za nějakou dobu obdržíte hlášení, že od západu se k vám blíží německé obrněné transportéry, vydejte se tedy na západ zákopem, neboť čelně neprojdete v žádném případě, tak se ocitnete v zádech zmíněným obrněncům. Vyčkejte, až bude alespoň trochu bezpečno, nestřílejte, ať na sebe neupoutáte pozornost, pak (je to sice riskantní, ale musíte to podstoupit) vyběhněte k obrněncům a postupně na oba přiložte přísavné nálože, rychle se stáhněte do zákopů, nyní už likvidujte fašistickou pěchotu opět z kulometu a to tak dlouho, než obdržíte hlášku o výskytu dalšího obrněnce ze západu. Takže se rychle přesuňte zákopem ke dvěma před chvíli zničeným obrněncům a stejným způsobem zlikvidujte i ten nově se zde nyní nacházející, tedy třetí. Teď se musíte rychle stáhnout zpět do krytu, jen tak se zachráníte před další dělostřeleckou palbou fašistických dělostřeleckých baterií. Nyní musíte vydržet celých pět minut bránit vrchol kóty do té doby, než dorazí vaše posily. Po skončení dělostřelecké palby opusťte kryt, vraťte se nazpět k bunkru a likvidujte nové vlny útočící nacistické pěchoty. V blízkosti máte několik německých kulometů, přebíhejte tudíž dle potřeby od jednoho k druhému a likvidujte stále nově se objevující nácky. Jakmile obdržíte hlášení, že ze severu přijíždí nacistický tank, zanechte střelby a podle kompasu se k němu rozběhněte a z boku na něj přiložte nálož, skryjte se, likvidujte přibíhající fašouny a jakmile spatříte přijíždět druhý tank, stejným způsobe, tedy zboku, přiložte nálož i na něj. Nyní již máte před sebou jediný úkol, pobíjet nadále nácky a přežít až do chvíle, než dorazí vaše letecká podpora, která nadělá mezi Fricky pěknou paseku. Teď už jen v klidu pobijte poslední zbytky opozdivších se nácků a úkol je splněn, kótu jste ubránili a tím i zakončili tuto nelehkou misi.

C. - Překročení Rýnu.

Nacházíte se na výsadkové lodi, po cestě likvidujte z lodního kulometu fašisty před vámi v jejich pozicích, mnoho vám to však nepomůže, jsou tam dobře zalezlí. Jakmile přistanete u protějšího břehu, obdržíte hlášení, že dále to nepůjde a že vás mají náckové na mušce, takže rychle vyběhněte z lodice na souš, nejlépe zleva a to dřív, než vaši loď náckové zasáhnou, rychle si najděte úkryt na pláži a použijte kouřový granát, jakmile se vše zahalí do kouře, utíkejte vpřed k dělu, u nějž postřílejte celou obsluhu (ze všech děl si lze i zastřílet, vyzkoušet to můžete, ale pomalu se znovu nabíjejí, takže použít je proti náckům nedoporučuji). Vstupte do budovy, projděte jí, vyjděte ven a o kousek dál již spatříte další kanón, vběhněte tudíž do domu po levé straně a z oken postřílejte i obsluhu tohoto děla. Vraťte se zpět před dům a prostřílejte si cestu ulicí dopředu. Na rožku ulice lze vběhnout do domu vlevo, proskočit okny a zezadu zlikvidovat houfec zbylých fašistů. Za ostnatým zátarasem uvidíte třetí dělo, sice se k němu nedostanete přes zátaras, ale obsluhu zlikvidovat můžete, takže neváhejte a pobijte ji. Jděte až na samý konec ulice, tam odbočte doprava na cestu, po které dojdete k třetímu dělu, u kterého jste již obsluhu před chvílí eliminovali. Dírou ve zdi proskočte do domu, vyjděte druhou stranou do ulice, na jejím konci proskočte dírou ve zdi na hřbitov a prostřílejte si cestu až ke čtvrtému dělu, zlikvidujte jeho obsluhu. Probijte se další ulicí, odbočte vlevo před kostel, na ulici před vámi je na podstavci kulomet, sejměte kulometčíka a rychle, než ho nahradí jiný, vběhněte do domu vlevo. Pobijte v něm další nácky, z oken postřílejte fašouny na ulici pod vámi, seběhněte dolů a vraťte se na ulici. Nyní vstupte do budovy po pravé straně, přes ni se dostanete na náměstí a na něm postřílejte všechny nácky včetně obsluhy pátého děla. Když jste tedy vyčistili celé náměstí, přesuňte se k dělu, sem dorazí zprava první fašistický tank, za ním se vyrojí i nacistická pěchota. Skrčte se za dělo, ať vás neskosí dávka tankového kulometu a jakmile tank zatočí a obnaží svůj bok, přiskočte k němu a umístěte na vyznačené místo nálož (obr.13), znovu se ukryjte. Nyní se vydejte na protější stranu náměstí, odkud uvidíte přijíždět druhý německý tank. Samopalem zlikvidujte německou pěchotu, použijte kouřový granát, pod jeho clonou doběhněte k tanku a i na něj přiložte nálož, rychle se ukryjte. Po výbuchu se stáhněte zpět do budovy, z které jste na náměstí přišli, pořádně se rozkoukejte po okolí a vyrazte zpět na náměstí, kde zlikvidujte poslední zbytky fašistů. Jakmile se jich zbavíte, vracejte se i se svými kamarády zpět na hřbitov, přistupte k plukovníkovi, nebo seržantovi, vyslechněte si plukovníkovy gratulace a jeho nabídku pro seržanta Randalla, kterou tento zatím nepřijme. Potom……, už není žádné potom, jen závěrečné titulky, ale nevypínejte je, mezi nimi ještě můžete shlédnout zajímavý filmeček a na konci závěrečný filmový dokument z konce II. světové války.

Call of duty:United offensive:

Popis hry:
Jedná se o datadisk ke hře Call of Duty a ke hraní je nutné vlastnit původní hru. Singleplayerová kampaň tohoto datadisku je rozdělena do tří částí a opět si v nich budete moci postupně zahrát za Brity, Američany i Rusy. Kampaně za jednotlivé národy na sebe přitom přímo nenavazují, každá má svůj jasně daný začátek i konec. Přídavek se zaměřuje hlavně na velké a intenzivní bitvy, mimojiné se můžete těšit třeba na bitvu u Kurska (1943), tedy největší tankový konflikt 2. světové války. *Arduška*

Autor: Anh Hai Le "Dark Angel" , (Scorpion's WinCheater)

Návod:

[Stáhnout RAR návod]      [Verze pro tisk]

Call of duty: United Offensive

1. mise: Bastogne 1


obr.1

obr. 2

Na začátku proběhne porada (obr. 1), pak následujte vaše bojovníky. Spolu s nimi se střetnete s nepřítelem. Schovejte se za kládami , je zbytečně střílet na nepřítele, když máte jenom 10 kulek. Vaše skupina neudrží pozici, protože se objevili nepřátelské Tigery. Utíkejte zpět k místu, odkud jste začali, naskočte na jeep (obr. 2) a spolu s přeživší se prostřílejte přes německé obležení. Vašim jediným úkolem v jeepu je ostřelovat nepřátele, jinak se kochejte nádhernou krajinou.

Jeep dorazí do HQ, kde se setkáte s Cpt. Foley, doplňte se munici a zdraví, pak následujte Pvt. Andersona, ten vás zavede k zákopu. Ubraňte pravé křídlo (obr. 3), pokud se vám to podaří, tak k vám přijde Sgt. Moody a potřebuje, abyste obsluhovali kulomet. Spolu s nim se dejte k levému křídlu a v zákopu seberte .30 Cal, pravý myšítkem aktivujete zbraň. S kulometem bohužel nemůžete běhat a střílet zároveň.

Pokropte přibíhající nepřátele. Následně spolu s Moodym se dostanete k dalšímu zákopu, kde si seberte sniperku, a odstřelte 2 kulometčíky na kopci.

Spolu s Moodym se dejte na cestu, až se dostanete do místa, kde se pokoušejí němci prorazit obranu (obr. 4). V jednom zákopu najdete bednu s bazookou, seberte a zničte přijíždějící tank, pak se přesuňte k dalšímu zákopu, kde najdete další munici do bazooky a zničte další tank, pak opět přesun k dalšímu zákopu a totéž, po chvílí již přijíždí americké Shermany, které již vytlačí nepřátele z oblasti.

2. mise: Bastogne 2


obr.1

obr. 2

Nejdříve proběhne porada (obr. 1), kdo kam má jít. Opět následujte Sgt. Moodyho, spolu s nim projděte plání s vraky tanků (obr. 2). Na konci se schovejte za kameny, poručík Irwin půjde dopředu, bohužel ho zasáhne granát, Moody mu jde na pomoc. Ostřelujte nepřátele, které se ho pokoušejí zabít, až se Moody a Irwin dostanou do bezpečí, tak spolu s vaši bandou zaútočte na nepřátele a vyčistěte kulometná hnízda (obr. 3).


obr. 3

obr. 4

Následujte skupinu, dostanete se do místa, kde k vám přiběhne kulometčík a podá informaci o nepřátelské pozici, spolu s Moodym se dostanete přes ohradu, avšak nepřítel použije světlici, takže jste na ráně jejich kulometu, zničte nejbližší kulometné hnízdo a spolu s bandou se probojujte ke statku (obr. 4), prozkoumejte budovu (obr. 5), kde najdete německého důstojníka. Proběhne výslech vězně.


obr. 5

obr. 6

Venku již na vás čeká další tlupa nepřátel, prostřílejte se, pak se dostaňte do druhé budovy(obr. 6).Projděte temným lesem plné min, dostanete se ke křižovatce (obr. 7), kde je další nepřátelské stanoviště, zabte je všechny, pak se dejte s vaší skupinou k silnici (obr. 8). Tam číhejte na příjezd konvoje, až přijede tak je zabte všechny. Vaše naděje však zhatí tank, jediný bazukář ve skupině to slízl, takže Moody vám nařizuje sebrat bazooku a zničit tank. Po uklidnění situace se dejte zpět ke křižovatce.

3. mise: Foy


Proběhne porada (obr. 1), pak následujte své muže k městu (obr. 2). Přebíhejte mezi díry v plotě, dokud se nedostanete ke zdi stodoly, kde jsou lékárničky, poblíž leží mrtvý voják se sniperkou. Seberte ji a zabte nejdříve kulometčíky v oknech, pak dostanete úkol, zabít chlápka, který navádí dělostřelectvu. Tento voják je schovaný na střeše a má dalekohled (obr. 3-červená šipka), po jeho zabití dojde k zásahu na plot, takže to vám umožní pokračovat v cestě do města.


obr. 3

obr. 4

Ve městě zničte německý flak (obr. 4), Moody vám otevře dveře do domu, který vyčistěte (obr. 5), pak se dejte k další budově, kde opět proveďte deratizaci, na konci domu je východ na dvorek, kde uvidíte zadek Tigera, položte tam bombu.


obr. 5

obr. 6

Probojujte se ke kostelu (obr. 6), Moody opět vyrazí dveře. Uvnitř dostanete úkol, zabít 7 bazukářů, takže se dejte po schodech nahoru ke zvonici (obr. 7). Musíte je zabít dřív, než se rozjedou tanky. Po jejich vybití se dejte před kostel.


obr. 7

obr. 8

Následujte tankovou kolonu až k mostu (obr. 8), na druhé straně je silná obrana, takže opět musíte vyčistit cestu pro tank. Lehněte si a propližte se přes most (obr. 9). Na druhé straně zlikvidujte hnízda a seberte panzerfaust, kterým zničíte schovaný tank ve stodole.


obr. 9

obr. 1

4. mise: Noville


obr. 2

obr. 3

Zatím v klidu si projíždíte na tanku (obr. 1), Cpt. Foley vám řekne něco k misi. Až tank dorazí do města (obr. 2), tak seskočte a spolu s dalšími jednotkami se dejte k budově (obr. 3). Probojujte se až ke sklepení, bohužel výbuchy způsoboví, že vy a vaše skupina je uvězněna ve sklepení. Pomocí výbušnin se dostanete do vedlejší budovy (obr. 4), kde se prostřílejte na povrch (obr. 5).


obr. 4

obr. 5

Na ulici se dejte směrem k zámečku a zabte kulometčíky v oknech. Za chvílí vám přijede na pomoc tank, ale bohužel ho dostane minometčík, tank prorazí zdi (obr. 6).

Spolu s partou se probojujte před vchodem do zámku, předními dveřmi se nedostanete dovnitř, ale běžte oklikou k zadním.


obr. 6

obr. 7

Uvnitř následujte své kámoše až se dostanete k obrovské díře ve zdi (obr. 7), poblíž by měl být kulomet, chopte se ho a připravte se na německý útok. Po chvílí se ozve Moody, který chce, abyste ochránili skupinku vojáku na ulici, takže se dejte zpět před vchodem do zámku, tam postřílejte nepřátele (obr. 8), pak ještě ochraňte Moodyho.


obr. 8

obr. 9

S Moodym se vraťte zpět a seberte bazooku, s ni zničte několik tanků (obr. 9), útoky budou čím dál zesilovat, takže to vydržte. Pokud jste to nevzdali, tak si můžete na chvílí odpočinout, protože americká kampaň je tímto hotová.

5. mise: Bomber

Trocha změna, nyní jste v bombardéru B-17. Běžte k přednímu kulometu, jediným vašim úkolem je ničit německá letadla. Ze začátku jsou s vámi stíhačky, které vás chrání, po chvílí jim dojdou paliva, proto se vracejí zpět na základnu.

Od této chvíle očekávejte velmi silné letecké údery, takže musíte být velmi rychlý. Během střílení přebíháte od předního kulometu k zadnímu, někdy nepřátele rozstřílejí motor, proto musíte běžte do prostřední části letadla a uzavřít kohoutkem přívod paliva.

Pokud jste přečkali toto utrpení v letadla, tak odměnou pro vás bude sestřelení nad Holandskem.

6. mise: Train Bridge


obr.1

obr. 2

Uvízli jste na stromě, pod vámi se procházejí německé hlídky, po chvílí přijde komando pod vedení Maj. Ingrama (obr. 1), který vás zachrání. Spolu s nim a povstalci se probojujte ke statku, zabte všechny nepřátele a hlavně kulometčíky v okně (obr. 2). Po jejich likvidaci se dejte přes lesík k tunelu (obr. 3). Za tunelem se nalézá nádraží, opět všechny je zabte, jeden z povstalců zemřel, takže Ingram vám nařizuje, abyste si vzali jeho výbušniny.


obr.3

obr. 4

Spolu s nim se dejte k mostu (obr. 4), major vám bude otvírat poklopy, vy tam vlezte a položte v prvním poklopu 2 bomby, pak vylezte nahoru a dejte se k dalšímu poklopu a položte další 2 bomby. Zdrhejte na kopec (obr. 5) a čekejte na povel k odpálení. Následně utíkejte k lesu, sice vás budou honit němci, ale to by nebyl problém je eliminovat.


obr.5

obr. 6

Spolu s Majorem se dostanete zpět k farmě, probojujte se ke stodole, kde si naskočte na náklaďák (obr. 6).

7. mise: Sicily 1


obr.1

obr. 2

Byl jste převelen k SAS pod vedením Maj. Ingrama (obr. 1), spolu s nim se plavíte k Sicílii. Po přistání (obr. 2) se potichu probijte přes betonový bunkr až k majáku (obr. 3). Uvnitř majáku umístíte 3 výbušniny, pak se svou partou se běžte schovat ke zříceninám.


obr.3

obr. 4

Major po vás chce, abyste nepřátelům zničili komunikační zařízení a on mezitím zařídí odvoz, takže se dejte dle kompasu do rádiové místnosti a zničte všech 5 zařízení (obr. 4). Sejděte pak po schodech dolů na dvůr, kde proběhne mini bitka. Vaši kámoši vás zavedou do garáže, v jedné místnosti, přesněji místnost poblíž výtahu se nalézá důležitý dokument. Po získání se dejte k výtahu (obr. 5) a sjeďte dolů.


obr. 5

Dole na vás čeká mini bitka, až se dostanete k dělům, tak na ně položte bomby. Musíte zničit 3 děla, pak se vám otevře dveře do muničního skladu. Tam opět umístíte 3 bomby na dělostřelecké granáty, pak se dejte zpět k výtahu a do garáže.

Probojujte se ven. První skupina si naskočí do auta, vy a major Ingram pojede na motorce. Při cestě ze základny je první skupina zabita tankem.

8. mise: Sicily 2

Major řídí motorku a na vás zbyl samopal, cestou likvidujte nepřátele. Na konci cesty vás zastaví tank, dál již pokračujete pěšky. Spolu s majorem se dostaňte k přístavu, kde si nasednete na loď. Opět v lodi máte na starost tentokrát mini dělo, zničte nejdříve dvě lodě, které vás pronásledují, pak se vás pokusí ještě několik lodi dostat, zničte je všechny a mise je hotová.

9. mise: Trenches


obr.1

obr. 2

Konečně se dostáváme k té nejlepší části hry a tím je kampaň za Rusko, v původní hře jsme se plavili přes Volhu, tentokrát nás náklaďák převáží k zákopu v Kursku (obr. 1), opět nad hlavou poletují německé štuky.

Až se dostanete k cíly, tak utíkejte do krytu, kde dostanete trochu munice navíc. Spolu s dalšími se dostaňte k zákopu (obr. 2), čekejte, dokud nepřestane dělostřelecká palba. Poblíž by měla být skvělá puška Tokarev SVT 40, tu seberte, je mnohem lepší než Mosin Nagant a samopal.

Spolu s vaši skupinou ničte útočníky, avšak nepřítel prorazil levé křídlo, proto se tam vydáte pod vedením Sgt. Anatovem. Nepřítel používá plamenomet, takže nechoďte k těmto chlápkům, po ubránění levého křídla se dejte za Anatovem.

Mezitím nepřátelům přijel na pomoc 3 samohybná děla, dejte pod vrakem letadla projděte tunelem až k přední linií, postupně je ničte a nikam nespěchejte. Po likvidaci se opět setkejte s Anatovem a spolu s nim se dejte do vesnice.

Vyčistěte vesnici od krys, pak musíte přežít 1:30, dokud k vám nepřijedou posily.

10. mise: Ponyri


obr.1

obr. 2

Zkušený velitel Anatov vás seznámí se situaci (obr. 1), spolu s nim se dostaňte do města. Držte se podél tanku, jinak vás sejmou kulomety (obr. 2). Ve městě zabte všechno co se dá, avšak budete zastavení sniperem, dostanete rozkaz ho sejmout. Sniper je schovaný ve věži (obr. 3), cesta dovnitř nevede, takže ho musíte sejmout zdola.

Po eliminaci se dejte dle kompasu do budovy, vyčistěte horní patra, pak pokračujte otevřenými dveřmi dál k potoku.

Na druhé straně potoka je vesnice, spolu s vaši bandou musíte zabít všechny nepřátele a několik tanku ve městě. Probojujte se až do továrny, opět vyčistěte všechny patra.

Při finálním konfliktu nasadí němci tank, přímo uvnitř továrny, ale poblíž jsou panzerfausty, které vám ulehčí život.


obr.3

obr. 1

11. mise: Kursk

Asi nejlepší mise ve hře.

Opět jste si sedli do tanku, spolu s dalšími jednotkami se dostaňte k mostu, který je bohužel zničený. Přebroďte se přes potok a cestou ničte protitankové kanóny, dál na vás čeká vesnice, kterou srovnejte se zemi, všechny budovy a tanky musí být zničené. Až dojedete k finálnímu městu, pak se připravte opravdu na tuhý tankový souboj, po zničení všech tanků si můžete na chvílí odpočinout.

12. mise: Kharkov 1

Nejkrvavější mise ve hře.

Dejte se ke zdi a zůstaňte tam, dokud nepřijedou tanky, pokud vylezete předčasně, tak vás kulomety sejmou. Po příjezdu vašich tanků pokračujte v cestě, při dalších šarvátkách s německým wermachtem se běžte schovat k nejbližší budově.

V budově se dejte do 2. patra, pokud se podíváte na díru ve zdi, tak uvidíte protitankový dělo. Připravte si dalekohled a zaměřte se na to dělo, mělo by se objevit červený zaměřovač, levý myšítkem nadiktujete kámošovi souřadnice pro dělostřeleckou podporu, takto pokračujte dokud nezničíte další 2 děla.

Pokračujte s Sgt. Anatovem a vyčistěte okolní budovy od sniperu. Na konec se probojujete na dvorek, z okolních budov vylézají němci, chvílí je pozabíjejte, pak jim na pomoc přijede tank, poblíž najdete bednu s panzerfusty.

13. mise: Kharkov 2


obr.1

obr. 2

Nejdříve se dostaňte na náměstí (obr. 1), k sošce zatím nemůžete, proto se dostaňte zpět k Sgt. Anatovovi, spolu s nim se dostaňte k sutinám, tam najdete radistu Korolova, který zavolá o ženisty. Poblíž tohoto místa je sniperka, seberte ji a musíte chránit ženisty, kteří se pokusí o zničení překážky. Ženisti poznáte podle modrého kruhu nad jejich hlavou, sniperujte hlavně kulometčíky. Pokud jste byli úspěšní a ochránili jste je, pak pokračujte v cestě. Opět se sejdete s Anatovem na druhé straně náměstí, po chvílí k vám přiletí bombardéry, naskočte na blízký flak a sestřelte všech 8 bombardérů.

Pokračujte s ostatními na nádraží, tam opět propukne další vřava, chopte se flak děla a zničte přijíždějící tanky, jejich celkem 5 a budou se postupně objevovat, dále je nutné obsadit protiletecký kanón, ten najdete o kousek dál, kterým můžete sestřelit letadlo a také ničit tanky. Po zničení všech 5-ti tanků se spustí časový limit, stačí přežít po dobu 2 minut než přijede posila.